Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kertokaa nyt oikeasti joku kokemuksia tuosta chat operaattorin työstä!

Vierailija
09.11.2025 |

Kiinnostaa! Pitääkö mun perustaa toiminimi? Voinko olla kevytyrittäjä? Mitä käytännössä on toi freelancer? Saanko itse päättää miten paljon teen ja milloin? Kertokaa kokemuksia!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

+200 euroa tulee itse tehtyä viikossa (palkka joka viikko). 200 viestiä vähintään näpyttelen päivässä. Nyt on kova tarve uusille työntekijöille ja tästä linkistä saat 25e aloitusbonuksen: https://asiakas-palvelut.com/ref/FI2082833

Tässä myös kattava artikkeli/opas kyseisestä työstä: https://rahaanetistä.fi/chat-operaattori-palkka-tyo-kokemuksia/

Vierailija
2/3 |
11.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huonoja vaan, asiakkaat pyytävät koko ajan tapaamisia ja heille täytyy sitten keksiä tekosyitä miksi ei saa heitä tavata ja sitten osa heistä suuttuu. 
Palkka huono siihen nähden kuinka paljon aikaa työ vie. Helpommin saa rahaa etänä noilla bookkaus ja puhelinmyyntiyrityksillä, suosittelen ennemmin niitä, toki niitä ei yöllä voi tehdä jos yötyötä etsii..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

En suosittele, tässä työssä asiakkaita huijataan feikkiprofiileilla, jossa esitetään esim. 20v neito haluaisi antaa edestä ja takaa, pitää ihastella myös kullikuvia, ja lisäksi palkkaa ja bonuksia on jatkuvasti viimeaikoina leikattu, nyt ei ole enää yhtään bonuksia, nykyään tullakseen toimeen pelkästään tämän avulla pitäisi näpytellä ruudulla yötä päivää. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä yhdeksän