Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kesähäitä miettiville

Vierailija
04.11.2025 |

Älkää järjestäkö häitä. Naimisiin voitte  mennä mutta ei häitä.

KAIKKI myös ne just teidän ns omannäköiset häät on niin nähty. Ne on kaikki ihan samanlaisia junttien pitoja. Tylsiä ja kamalia vieraille.

Kukaan ei sitä livenä uskalla sanoa teille. Tämä on yksi suuri kollektiivinen valkoinen valhe. Ei kukaan halua ehdoin tahdoin loukata.

Mutta olkaa te fiksumpia. Avioituminen on nykyään yksityisasia. Pitäkää se sellaisena.

Te pilaatte ihmisten usein harvinaisen yhteisen vapaan kesäviikonlopun. Kerjäätte rahaa ja kehuja.

Häistä ei ole iloa vaan pelkkää haittaa, vaivaa, kulua ja yleistä epämukavuutta vieraille. Lisäksi useimmat eroatte kumminkin.

Ketään (muita kuin ehkä äitejänne) ei aidosti edes kiinnosta ne teidän häänne. Ne koristuksenne ovat halpoja ja mauttomia.

Ja näytättehän te itsekin aivan naurettavilta niissä liian pienissä/huonosti istuvissa  naamiaisasuissanne.

Tehkää fiksuimmat niillä häärahoilla joku arvokas lahjoitus, vaikka syöpäsairaille lapsille tai mihin fiksuun ikinä haluattekaan. Tyhmemmät menkää vaikka matkalle 

Silloin tämä teidän yksityisasianne eli juridinen soppari on kaikin puolin win win.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meille ainakin tosi moni tuli sanoon että oli just meiännäköset ja tunnelmalliset häät. Kyllä porukka näytti viihtyvän. Jälkikäteenkin on muisteltu hyvällä. Ap sä olet ollu vain jossain tylsissä häissä.

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla