Miksi ihmiset eivät ajattele hajuille yliherkkiä ihmisiä, kun grillaavat takapihoillaan?
Kommentit (10)
Miksi jotkut eivät ota yhtään ilmastoa huomioon piereskelemällä estoitta kämpissään, joissa ei ole metaanin talteenottoa! Ettäs kehtaavat.
Kyllä minä ajattelen heitä. Ajattelen että osaavat kyllä muuttaa pois jos ei kaupunkielämä heille maistu. Sitten keskityn taas grillaamiseen.
Kun naapuri grillaa, istun aina omalla pihalla haistelmassa ja korkkaan muutaman oluen "ruokajuomaksi". Liha on niin kallista, että syön vain kaurapuuroa.
Ei tuo aiheuta mitään. Kuvittelet vaan.
Kaasugrilli pahin. Se joka haisee tukahduttavalta ettei happea saa.
Kesä on lyhyt, antaa grillin savuta.
Toisten takapihoilta tulee kaikenlaista harmia: hajuja, ääntä, valoa, näkymiä.. Nyt itseään suojellakseen kannattaa välittömästi muuttaa korpeen! Siellä saa rauhassa suojella allergioitaan ja erityisherkkyyksiään.
Tiesitkö että tavalliset, esim. Earin korvatulpat mahtuvat tarvittaessa myös nenään?
Miksi jotkut naiset ottavat aurinkoa takapihoillaan vähissä vaatteissa. Heistä se haju vast lähteekin jokaisesta kolmesta kainalosta