Miehen play dated vanhempainvapaalla
Meillä mieheni siirtyi hoitovapaalle lapsen kanssa kesäloman jälkeen, kun minä menin töihin. Ja se on tietty mukavaa, mutta nyt se on löytänyt paljon äitejä, joiden kanssa se sopii play dateja. Siis minulle tuntemattomia naisia, joilla suurin piirteen saman ikäinen lapsei, joihin se on törmännyt, kun ovat jossain puistossa. Se sopii niitä play datejä joskus puistoon, mutta myös käynyt paljon myös näiden naisten luona meidän lasten kanssa. Näitä naisia on nyt alkusyksystä ollut ainakin puolenkymmentä ja käytännössä hän näkee sovitusti jotain nainen lapsi paria joka arkipäivä! Ainakin kaksi näistä naisista on YH:ta, sen verran on kertonut! Onko tämä normaalia?
Kommentit (2)
Ap:llä vaikuttaisi olevan selvät sävelet, mitä itse tekisi "playdateillä," ja toki on varma, että kaikki naiset toimisivat hänen tavallaan.
Tänäänkin nyt puhelinpaikannuksen perusteella jotain playdatea viettämässä, jonkun yh:n kanssa hänen kerrostaloasunnossaan, vaikka samaan aikaan on nyt lapsen päiväunien aika!