Kun puhut puhelimessa niin pysytkö yleensä paikoillasi vai vaelteletko päämäärättömästi ympäriinsä?
Kommentit (8)
Jos puhelin soi kaupassa ja vastaan, niin puhelun loputtua on täysi yllätys mistä itseni löydän. Yleensä lähden luovimaan heti kohti intiimihygieniatuotehyllyjä, taikka vessapaperiosastolle (niissä ei yleensä lorvi ihmisiä hyllyjä tuijottelemassa, joten häiriö minimissä puolin ja toisin), mutta yleensä silti löydän itseni jostain ihan muualta... :) Miettinyt oon minäkin, mistä ihmeestä johtuu?!?
Ja ihan aina teen kotihommia, en voi vain puhua vaan samalla laitan pyykkejä kuivumaan, tyhjään tiskikoneen, pyyhin pölyt, siivoan lastenhuonetta, laitan tavaroita paikoilleen... Sinänsä ihan tehokas pikasiivous tulee tehtyä, kun joku soittaa :)
Mutta se huono puoli tuossa on, että välillä " järjestän" tavaroita niin tehokkaasti että en muista puhelun jälkeen, että mitä oon järjestäny ja minne... Eli tavarat voi löytyä ihan jostain muualta kuin pitäis.
Riippuu kenen kanssa puhuu. Istun tai vaellan sinne tänne.
Yleensä siis heittäydyn selälleni sänkyyn ja ainoastaan puhelen.
Olen harkinnut askelmittarin hankkimista, sillä pelkän työpäivän aikana tulee puhelimessa käveltyä varmaan pari kilometriä
Keittiöstä eteisen kautta olohuoneeseen ja takaisin, koko ajan! Jossain kohtaa vasta taas edes huomaan käveleväni, aika jännä juttu. Muistan kun teininä käytettiin vielä lankaliittymää niin silloin joko kävelin sitä samaa metriä ees taas tai piirsin jotain kiekuroita johonkin tai pyöritin johtoa =)
samalla saatan pestä vessat, tyhjentää koneen tai yleensäki siivota. Tai sitte vaan vaellan. =)