Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Silja vai Viking Line??? Lapsiperheelle...

Vierailija
09.04.2007 |

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä ketkä öykkkärit siellä Viikkarilla enää nykyisin kulkee.

Vierailija
2/3 |
09.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Ei tuollaisella kysymyksellä pysty vastaamaan kumpi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun itsellä oli mielikuva että olisi parempi yhtiö kuin Viking, lisäksi laivalla oli Muumit. Kuinkas sitten kävikään, Muumit olivat kyllä vastaanottamassa, mutta sen jälkeen emme nähneet kuin Pikku-Myyn kerran.



Tax-Freen aukioloajat olivat ihan ihmeelliset, sekä ainoa kahvilakin oli suljettuna juuri silloin kun olisimme tahtoneet mehua. Keskellä päivää. Viereistä kaljakuppilaa pidettiin kyllä auki koko päivän yötä myöten, mutta lapsiperheelle oli aika kuollutta kun ainoa paikka mihin pystyi menemään oli pallomeri.

Eikä sitä mehua sitten saanut mistään, limut olivat automaatissa, mutta kun ne eivät lapsellemme maistu... :(

Viime syksynä olimme Vikingillä, ja täytyy sanoa että Vikingillä menen vastaisuudessakin, Siljalle ei ainakaan lasten kanssa mennä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan neljä