Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten huolehdit kunnostasi? onko sulla lapsia?

Vierailija
09.04.2007 |

Mä käyn n. 4krt/vko salilla ja samalla erilaisissa jumpissa. Meillä on kaksi lasta.



Siksi kyselen, että olen saanut osakseni " paheksuntaa" joiltain äideiltä, kun " ramppaan" jumpissa... Kyselty miten kerkiää kun on kaksi lasta. Hyvin kerkiää =) Olenko siis ainoa äiti, joka haluaa pysyä fyysisesti kunnossa ja omata hyvän kunnon?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Molemmat tehdään vuorotyötä ja 1 lapsi. Lisäksi mies käy salilla 4-5 krt/ viikossa ja lenkittää lisäksi koiran. Kaikki on vaan ihan järjestelykysymyksiä.

Vierailija
2/4 |
09.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyöräilen kauppaan tai kävelen, muutamia kilometrejä sekin. Sitten kannan kaikki ostokset kotiin. Enpä ole kokenut muuta treeniä tarvitsevani.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulisin varmaan hulluksi ilman liikuntaa! Vaikka esim jumppaan lähtö joskus kehtuuttaa, jälkeenpäin on kuitenkin AINA hyvä ja energinen olo :)

Meillä 3 alle kouluikäistä.

Vierailija
4/4 |
09.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja käyn uimassa kilsan 3 kertaa viikossa ja tunnin kävelyllä 2 kertaa viikossa. Niin kuin joku muukin sanoi - järjestelykysymys.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä seitsemän