Sisustussuunnittelijan kanssa sukset ristiin
Otimme 60-luvun asuntoomme Espanjalaisen sisustussuunnittelijan. Hän on ollut mukava ja alallaan melko maineikas Siihen asti kun mies meni humalassa möläyttämään tälle, että hän pitää espanjalaisista ja katsoo mieluiten espanjalaista pornoa. Suunnittelija ei suostu enää jatkamaan projektissa, vaikka mies ja minä pyysimme anteeksi. Eikö työ ja tunteet pitäisi pystyä pitämään erillään vai onko ihmiset niin herkkiä, etteivät voi antaa anteeksi?
Kommentit (8)
Seuraava suunnittelija sit vaikka Kongosta.
Haha hauska provo perjantain kunniaksi!
Miksi sun mies tapaa sisustussuunnittelijan humalassa?
Työ ja tunteet pidetään erillään, mutta ei ihmisiä, ei myöskään palkattuja työntekijöistä sovi kohdella ja puhutella miten tahansa.
On olemassa paikkoja, joihin ei tarvitse tiettyjen henkilöitten mennä tekemään omaa työtään, olipa hän sitten siivooja, asentaja, rakentaja tai kuka tahansa. Syy on nimenomaan huono kohtelu.
Vierailija kirjoitti:
Seuraava suunnittelija sit vaikka Kongosta.
Mieluummin sellainen, joka ei ymmärrä suomea.
Kannattaa tarkistaa referenssi kohteet.
Laittakaa sukset ristiin seinälle tästä merkkinä!