Oletko tilannut Aliexpressistä viime aikoina?
Kommentit (14)
Muuttunut epävarmaksi, tilinikin asetettiin mitään selityksiä antamatta 'huijariksi' kun valitin visllisesta tuotteesta VISA:lle. Lopetin käytön.
Aiemmin toiminut ok, viimeisempänä kertana ei. Postin oma seuranta näytti että olisi tullut heinäkuun puolessavälissä Suomeen. Mitään ei tapahtunut joten kysyin postista. Kuulemma he eivät olekaan varmoja onko paketti ikinä tullut Suomeen asti, vaikka heidän seuranta niin näytti. Viimeinen saapumispäivä oli arvioitu heinäkuun loppuun, paketissa oli tarvikkeita jotka piti tiettyyn päivään mennessä saada. Posti ei tee asialle yhtään mitään, Aliexpressiin laitoin valituksen saapumattomista tavaroista, he vetoavat Postin VIRHEELLISEEN seurantaan että "nomutkun tää näyttää että olis kuljetuksessa". Postissa sanotaan että he eivät voi edes sitä seurantaa muuttaa että saisin rahat takaisin.
Lopputulema. Ei todellakaan saapunut arvioituna aikana vaan kuukauden myöhässä. Sentään tuli, mutta meni kahden eri tapahtuman suunnitelmat uusiksi tavaroiden puutteen takia.
(Ja ei, en voinut ostaa Suomesta koska hintataso olisi ollut 100x kalliimpaa)
Vierailija kirjoitti: Miksi tilaatte sieltä? Yhtiöhän tukee Vrnäjän hyökkäyssotaa.
Kosja sama olisi maksanut suomalaiseessa kaupassa kolminkertaisen hinnan.
Suomen järjettömän verotuksen takia on pakko tikata suoraan Kiinasta.
Vierailija kirjoitti: Miksi tilaatte sieltä? Yhtiöhän tukee Vrnäjän hyökkäyssotaa.
Mutta demarisaatanat hyötyy sieltä tilaamalla 0% eli 0€, ja se on se tärkein osuus!
Kasvihuoneeseen tippakastelulaitteen keväällä, tuli ihan ok.
Mulla on periaate, että älä tilaa isommalla summalla kuin kestät lotossa hävitä.
On tullut yleensä ottaen ihan ok, mutta postin ja tullin sekoilun takia keväämällä(lue lehdistä) pari pakettia posti pisti takaisin vaikka muuta väitti.
Vierailija kirjoitti:
En ole elöessäni tilannut,enkä ole ajatellut tilata; yhtä lailla boikotissa kuin mm- Tenu.
Sinkkumies
Ei kysytty tätä.
Mulla on siellä kiikarissa yksi tuote joka maksaisi Euroopassa lähemmäs tonnin. Olen kerran tilannut pöydänjalat jotka ei koskaan tulleet. Ehkä mietin vielä uskallanko koittaa toista kertaa. Ap
Vierailija kirjoitti:
Kasvihuoneeseen tippakastelulaitteen keväällä, tuli ihan ok.
Mulla on periaate, että älä tilaa isommalla summalla kuin kestät lotossa hävitä.
En ole elöessäni tilannut,enkä ole ajatellut tilata; yhtä lailla boikotissa kuin mm- Tenu.
Sinkkumies