Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millaista siivoustyötä voi tehdä varhain aamulla

Vierailija
04.04.2007 |

ennen opiskelujen alkamista? Yo:lla yritän pakertaa tutkintoa valmiiksi, koska jäin työttömäksi. Olen ollut pitkään toimistohommissa, mutta nyt tuntuu siltä, että haluaisin sivuhommaksi jotain mahdollisimman vähän aivoja vaativaa. Varhain aamulla työskentely haittaisi vähiten perhe-elämäämme. Tulemme joten kuten toimeen miehen palkalla ja minun opintotuella, mutta pieni lisätienesti antaisi vähän liikkumavaraa. Olen nuorempana siivonnut kesätyökseni ja ei jäänyt mitenkään pahat muistot kys. hommasta.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Entäs lehtien aamujako?

Vierailija
2/2 |
04.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


ravintoloita aamuyön tunteina, kun ne menny kiinni. Tosin työ alkoi jo kello 01-02 ja ensin oli jotain pizzapaikkoja ja sitten viimiseksi pari kello 3-4 sulkenutta paikkaa. Kotona olin puol seiska.

Mutta tämä tietty ihan firmasta kiinni, millaisia paikkoja. MUTTA kun ravintolat menee kiinni vois kuvitella että kello 5-7 olis työtä jollakin niissä.

Eikä ollu yhtään niin kamalaa kuin kuulostaa. Tosin mun ei tarttenuperstä vessoja :).



Tästä on jo aikaa sata vuotta, mutta eiköhän joku paikkoja siivoa edelleen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla