Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä vaivaa ihmistä, jonka mielestä omat vastoinkäymiset ovat jotain ulkoa ohjattua toimintaa?

Vierailija
16.07.2025 |

Vaikkapa tietokoneen hidastelu koetaan suojelupoliisin häirinnäksi?

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
16.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä se on sitä. Väitätkö tietäväsi paremmin?

Ehkä sinua vaivaa joku. Mikä?

Vierailija
2/8 |
16.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ne on ne JUUTALAISET

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
16.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensä kyse on suhteellisen kattavasta setistä mielenterveysongelmia. Lapsena jos olisi opetettu vastuullisuutta niin se olisi auttanut. Mutta ei opetettu kun piti olla pullamössöä ja täyttä vastuuttomuutta ihan kaikesta.

Vierailija
4/8 |
16.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jumala tekee kaiken. Jumala tekee hyvän ja pahan. Ilman Jumalaa ei voida tehdä yhtään mitään.

Vierailija
5/8 |
16.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletteko oikeasti niin naiveja? Se on ihan faktaa että ihmisille valehdellaan, harhaanjohdetaan.

Joo en oo mikään höpö höpö ihminen! Täysin järjissään!

Mua jotenkin hämmästyttää  ettei osata nähdä kriittisesti asiat.

Vierailija
6/8 |
16.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Yleensä kyse on suhteellisen kattavasta setistä mielenterveysongelmia. Lapsena jos olisi opetettu vastuullisuutta niin se olisi auttanut. Mutta ei opetettu kun piti olla pullamössöä ja täyttä vastuuttomuutta ihan kaikesta.

 

Niin että insinöörin aivoilla on koodaus mennyt pieleen ja robotti kun ei tottele, niin se on väärä ja epäkelpo kappale sosialistisessa isossa kokeilussa?

Ihminen syntyy vapaana ja Jumala sanelee kaiken. Jos joku ihminen tekee mitä tekee, niin se tulee Jumalasta. Hänen tekojaan ei voi tuomita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
16.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Harvoin ovat muiden vika, mutta esim. joskus voi olla tulanne, jolloin henkilö perheineen joutunut vuosien gang stalkingin kohteeksi, johon on saatu ympättyä eri ryhmittymiä jopa rikoksiin taipuvaisia ihmisiä tai mukaan ääliöitä, jotka eivät osaa epäillä ilmiselviä valheita tai väärennyksiä tai sitä, ertä  asioissa on paljon muutakin mitä kerrotaan. Tällöin voi olla tilanne, että suuurin osa vastoinkäymisistä on tosiaankin ohjailtu ja järjestetty jotenkin sabotoiden ulkoapäin ja on aivan aiheellistakin syyttää niiistä muita, vaikka ei voikaan tuoda todisteita idareille esille. Jos on niin fiksu, että huomaa nuo, onkin sitten hullu ja hankala ihminen Hehheh.

Toki ei kaikki ole sabotoitu tai järjestettyjä ja tuotakäytetään  argumenttina juuri silloin ku halutasn osoittaa: Katso nyt, ihan omaa vikaa, mutta tuo oma vila ei pädekään läheskään kaikkeen, mitä esitetään omina syinä. Ihmiset vaan niin tomppeleita että eivöt osaa erottaa esim. oikeita sattumia järjestetyistä. No jotkut osaa vähän paremmin senkin. 



Jos tällaista pyörii joidenkin ympärillä vuosikausia, tulee siitä tietoa myös sellaisille tahoille jotka eivöt muksna tai eivät halua olla pahalla mukana.  Valitettavsdti joskus järjestetty sellaisia sattumia, sellaisin sabotoinnein, että niitä ihan normaali jopa ah akateeminen ja älykäs ei edes osaa ajatella, vaan menee täydestä juuri niinkuin toivotaan, sattumana tai henkilöiden omana vikana. 



Jos rikoksia mukana. on mukana myös paljon valjeita ja väärennyksiäkin, jotta saadaan peiteltyä niitä järjestettyjä ikäviä asioita. 



Vastaus siis: Hoskus voi olla niin että henkilöiden elämässä tosiaanki suurin osa vaikeuksista on  jotenkin täysin aiheutettu ulkoapäin tsi sitten ainakin  vahvasti pyritty vaikuttamasn miihin sabotoinnein ja manipuloinnin joskus onnistuen, joskus ei. 



Tällöin on kyseessä yleensä hyvin laajalle levinnyt  vaino ts gang stalking ihmisen ympärille. Vuosikausia pyöriessään osin täysin valheellisin tiedoin, ei kukaan osaa enää kyseenalaistaa mitään. Sotketaan niin paljon eri ryhmiä mukaan eri motiivein. 



Voi olla henkilökohtaista motiivia eli kaunaa, voi olla poliittista ryhmittymää, voi olla jonkun tietyn ryhmän sisäistä toimintaa joilla ei harmainta aavistustakaan mitä kaikkea tehty ja millä motiiveilla.(esim. uskonlahkot)

Jos mukana valtiollisella tasolla toimivia ihmisiä joilla rahaa ja valtaa, voidaan tosiasn järjestää vaikka mitä. Lähes  kaikkea mikä liityy henkilön elämään kuten: : Sosiasliset suhteet, työ- opiskelupaikka, terveydenhuolto, asuminen, taloudellinen tilanne ja tämä koko perheen ja läheisten osalta, jos oikein iso koneisto pyörii taustalla. 

Vierailija
8/8 |
16.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja mitä tulee siihe, että väittääkö joku, että kaikki ihmiset olisivat tuollaisessa mukana? Koko kaupunki? 



Ei kukaan tuollaista varmaan  väittäisi. Mutta tosiaan laajalle levinnyt ja vuosikausia pyörinyt gang stalking, on voitu usuttaa niin isoille ryhmille, että ns. osallistujien määrä on suuri. 



Ei kaikki muksna, mutta ne ksikki jotka mukana järjestetään paikalle tarvittaessa.  

Ei tarvitse olla nero tajutakseen, miten näin nykyaikana järjestettäisiin esim.  seuranta ja paikannus ja kuinka välitetään tiedon kulku salaman nopeasti sadoille ihmisille. 

Otetaan nyt  esimerkkinä terveydenhuollossa tapahtuva laiton suhmurointi. Onko siinä ksikki mukana? Tuskin, jos ihan rikoksiksikin luettavia asioita tehty. 

Ei, mutta paikalle järjestetään juuri mukana olevat kun kohde asioi siellä.

Tässä järisyttävä  vihje: Puheluiden, kämnyn, netin hakkerointi. Jos mukana suuri joukko, löytyy aina niitä teknisiä guruja. Jos muksna vielä joku , jolla esim. rahaa tai poliittista valtaa niin kaikkeen on pääsy ja mahdollisuus järjestää vaikka mitä. Vain se onko moraalia olla tekemättä ilmiselvää haittaa tai törkeitä rikoksia jotakin kohtaan, toimisi esteenä. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi viisi