Ei hitto mies jättänyt arkkupakastimen kannen auki.
Kuulemma puolitoista tuntia ollut auki. Vihannekset ei varmaan enää voi syödä ja siellä oli kalaakin. Ainakin sadalla eurolla ruokaa roskiin menee.
Kommentit (10)
Ei se ruoka ole mennyt miksikään. Jos kävisit siellä pakastimella, niin huomasit, että täysin jäässä. Nyt mies napsuttelemaan vain kaikki kertynyt jää irti sillä tavalla, että saa sen oven taas tiiviisti kiinni.
Kiipeä itse sisään ja varmista että kansi menee kiinni.
Vierailija kirjoitti:
Jäikö sen koiran häntä kannen väliin?
Oikeasti, on ekoteko jättää pakastinen ovi auki. Energian säästämiseksi pitäisi laskea sisäilman lämpötilaa. Noin se onnistuu näppärästi.
Sinäkö aina jäähdyt kämppääsi pitämällä jääkaappia ja pakastin tuntikaupalla auki?
Söikö sen jälkeen lasten vanukkaat?
Arkkupakastimen kantta ei voi jättää auki niin, ettei sitä huomaa.
Täällä oli kerran sähkökatkos joka kesti 5 tuntia. Minulla oli 13 kg ahven fileitä pakastimessa. Ne sulasi suurin osa ja sain sähköyhtiöltä korvauksia 400 euroa.
1,5h arkkupakasyimen kansi auki?
Päällimmäiset asiat on ehkä pehmenneet hiukan, ne pn käyttökelpoisia nyt ja huomenna. Loput on edelleen umpijäässä.
Kokkaa niidtä päällimmäisistä ruokaa tänään ja huomenna, sit voit pakastaa ne ruokina.
maanantaina egokemille arkku ja ruuat sinun ruuaksi kutsumaa voi luokitella ongelma jätteeksi.
Jäikö sen koiran häntä kannen väliin?
Oikeasti, on ekoteko jättää pakastinen ovi auki. Energian säästämiseksi pitäisi laskea sisäilman lämpötilaa. Noin se onnistuu näppärästi.