Lue keskustelun säännöt.
Päijät-Hämeen käräjäoikeus vangitsi kantasuomalaismiehen, jonka epäillään vuoden 2025 aikana syyllistyneen jo yli neljäänkymmeneen rikokseen
10.07.2025 |
Päijät-Hämeen käräjäoikeus vangitsi torstaina 10.7. miehen jatkamisvaaran vuoksi todennäköisin syin epäiltynä huumausainerikoksesta, ampuma-aserikoksesta, varkaudesta sekä aiemmin toukokuussa tapahtuneista pahoinpitelystä ja varkaudesta.
Näiden rikosten lisäksi miehen epäillään syyllistyneen vuoden 2025 aikana yhteensä 36 eri rikokseen, joista 26 on poliisilla esitutkinnassa ja 10 syyttäjällä syyteharkinnassa.
Kommentit (2)
Se on aika selvä, että tuomio tulee jossain vaiheessa, niin sama perseillä sitten kunnon rekisteri kerralla. Saa paljousalennustakin rikoksista hyvällä onnella. Loppuelämä on paskaduuneja tai ura rikollisuuden parissa, arvatkaapa kummasta tienaa enemmän.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ja herra Omer tuomittiin murhasta. Eikä taatusti ollut kantasuomalainen.