Mitkä vaunut / rattaat ostaisit jos rahalla ei olisi vaikutusta asiaan? Miksi?
Kommentit (5)
4: Onkos yhdistelmät ne, joissa koppa otetaan pois ja tilalle laitetaan istuinosa? Miksi et ottaisi tällaisia?
Me ollaan siis ostamassa ekoja vaunuja ja KAIKKI vaunut tuntuu niin hyville siellä kaupan siloisilla lattioilla kun työntelee ilman painolastia... Tosi vaikea tehdä järkevää päätöstä.
-ap
Niissä on heittoaisa mikä on minusta tosi kätevä. (työntösuunnan saa siis vaihdettua helposti). Pehmeässä kantokopassa lasta on tervittaessa kevyt kantaa ja siitä saa myöhemmin lämpöpussin ottamalla pohjalevyn pois.
Esikoisella meillä oli emmaljungan edge duo combit. Eli yhdistelmät missä oli kovakantokoppa ja sitten erikseen vaihdettava ratasosa. Koppa oli niin painava jo itsessään ettei siinä jaksanut vauvaa kantaa. Muutenkin koppa/ratasosa veivät suht paljon tilaa kun jompikumpi oli varastossa. Olivat myös painavammat työntää kuin ceroxit ja jäivät kasattaessa paljon isommiksi, varsinkin kun koppaosa oli kiinni.
Ratasoaan ja koppaan oli tietenkin sama kuomu ja mielestän se ei istunut ratasosan kanssa kunnolla, tai kun selkänojan laittoi alas niin tahtoi kinnata kiinni kuomun takaosaan ja rattaista ruli ruman näköiset.
Emmaljungista muuten olen tykänny ttodella paljon ovat tukevat ja laadukkaat. Mutta ehdottomasti siis tykkään enemmän näistä kuomurattaista+ kopasta kuin noista yhdistelmistä missä oli erilliset iso koppa ja ratasosa.
oikeasti saa puhua mitään lapsiin liittyvää... :/