Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Alkaa tuntua kauhealta tämä nykyajan meininki. Palomies sytyttää tulipaloja, poliisi raiskaa lapsia,

Vierailija
19.09.2008 |

hoitaja surmaa ihmisiä, hätäkeskuksen päivystäjä katkaisee tahallaan hätäpuheluja.. huh.

Miten kummassa homma voi mennä noin pitkälle, ennenkuin kukaan huomaa henkilössä mitään outoa, ja sopimattomuutta ammattiin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

että silloin kuoli se mies hänen virheensä takia. Todella surkea tilanne kaikenkaikkiaan. Voihan olla että hätäkeskustyyppi oli ihan ok työntekijä kunnes teki yhden kohtalokkaan virheen. Eikä psyyke kestänyt. Hänen olisi pitänyt kyllä itse ymmärtää irtisanoutua, mutta sitten taas ihmiselämässä on niin monenlaisia vastuita jne. Vaikea on lähteä jos vaikka menee sen takia koti alta tms.

Vierailija
2/4 |
19.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ne keskiajan tai antiikin ihmiset mitään pyhimyksiä olleet, kidutukset ym. oli ihan arkipäivää, naisilla, lapsilla ja orjilla ei ollut juurikaan oikeuksia, kivuliaat mestaukset olivat yleistä kansanhuvia ym. ym.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

moi

Vierailija
4/4 |
09.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

SOTA ON RAUHAA, VAPAUS ON ORJUUTTA, TIETÄMÄTTÖMYYS ON VOIMAA!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän yksi