Onko sun mielestä huvittavaa
Jos jollekin on valehdeltu, että joku olisi mt-tapaus mutta tämä on tehty tahalleen valehdellen.
Joitain on ärsyttänyt ehkä jokin henkilön elämäntavassa, persoonassa ja mikä sen sopivampaa, kun usuttaa tuolla perusteella kimppuun, että olisi muka ahdistunit, masentunut ja jos vielä lapsia, niin voi voi jo muka lasten hyvinvoinnin kustannuksella usutetaan ihmiset kimppuun muka huolehtimaan.
Oikea motiivi ei suinkaan ole auttaa, vaan päästä henkilöön käsiksi
Sitten joku lässyttää jotain paskaa, koska luulee aivan väärin. Se kenestä on valehdeltu katsoo touhua kun halpaa makkaraa.
Jotain oikeita ongelmia on ollut, jotka saattaisivat viitata, että esitetyt asiat ovat totta, mutta niistäkään ei läheskään kaikki ole huolissaan oikeasti. Itseasiassa osa niistäkin on sabotoitu tahalleen, jotta asiat näyttäytyisi joltakin miltä halutaan.
Otetaan nyt esimerkiksi jotkut ihan muut ongelmat kun vanhemmuuteen liittyvät, mitkä oikeasti ovat ongelmia myös lapsia koskien. Sen sijaan, että niihin puututtaisiin, esitetään ihmeellistä kiinnostusta juuri äidin tekemisiin. Mitä syöttää lapsilleen, miten ulkoilee ja käykö töissä!
Ajattele jos jotkut voisi olla jopa niin sairaita, että tahalleen järjestävät perheelle vaikeuksia, joista koituu haittaa jopa lapsille. Sen sijaan että näitä ongelmia yritettäisiin auttaa, rynnätään ihan muiden asioiden kimppuun eli vanhempien kimppuun ja aiheutetaan lisähaittaa koko perheelle.
Miksi ihmeessä olisi niin?
Vihje: Rikollinen ja törkeä vaino! Mukana niin paljon valheita. että monet ääliöt todellakin luulevat kyseesdä olevan joku muu, kin mustamaalaus kampanja. No kun älyä ei ole, niin ei ole.