Missä todellisuudessa Orpo elää...
väittää, ettei veronalennusten takia Suomi velkaannu lisää. Kaikki asiantuntijat ovat eri mieltä.
Kommentit (11)
Veronalennuksia on tehty vuodesta 2008 lähtien. Eipä ne kasvutoimet ole pahemmin taloutta piristäneet.
Korruotio-Lapanen on täysin eksynyt valhemaailmaansa. Valehdellut liian monta vuotta, ei enää tunnista todellisuutta. Loput harhaisuudesta johtuu kokoomuslaisuudesta, ideologiasta ja suoranaisesta typeryydestä.
Orpo kuvaava nimi kaverille. Tekee monta suomalaista ja itsensä orvoksi vertauskuvallisesti.
Lapanen on kaksi vuotta hokenut ettei sitä rahaa ole. Nyt sitä yllättäen on kun rikkaille annetaan lisää. Tavalliselta duunarilta viedään liiton vähennys veroista ja muita veroja korotetaan niin ei jää yhtään enempää käteen.
Mitä väärää siinä on jos hyvätuloiselta varastetaan vähemmän?
Missä todellisuudessa Marinin hallitus eli, velkaa ei pidä maksaa takaisin ja seinästä saa rahaa. Liikennemerkit piti vaihtaa ihme pallopäiksi joihin meni kymmeniä miljoonia
Vierailija kirjoitti:
Mitä väärää siinä on jos hyvätuloiselta varastetaan vähemmän?
Ilmoita poliisille, jos olet sellaista nähnyt!
Orpo elää kaljoittelijan kuplassa. Ek tarjoaa aamun ensimmäiset että saadaan orpo käyntiin.
Vääristävät pullonpohjalasit päässä.