Jos nyt menisit ostamaan villasukat, niin millaiset haluaisit?
Väri? Koko? Kirjoneule? Palmikko? Pitkävartiset? Lyhytvartiset? Paksusta langasta? Ohuesta langasta? Teema? (kala, metsä, veneily, eläimet, automerkit jne)
Kommentit (10)
En osta villasukkia, teen itse. Jos olisi pakko ostaa niin hyvin ohuet sekoitevillasukat kevätkäyttöön.
Oksennus. Vihaan nykyään villasukkia. Kiitti vaan.
Halusin paksusta langasta olevat villasukat, joissa oli melko lyhyt ja löysä varsi. Sellaisia ei kaupasta etsinnästä huolimatta löytänyt, niin yksi neulomisesta pitävä tuttu teki minulle sellaiset. On todella hyvä kumisaappaissa.
Pitkät, kirjoneule, paksut, vihreä/valkoiset tai turkoosi/tumma violetti.
Vierailija kirjoitti:
En ottaisi edes ilmaiseksi.
Kysyttiinkö tuota? Ei.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
En ottaisi edes ilmaiseksi.
Kysyttiinkö tuota? Ei.
Tavallaan kysyttiin, koska AP on venäjän villasukkatrolli. Jo monessa ketjussa huutanut miten villasukat menee roskiin.
Tavoitteena iigorilla on saada paha mieli villasukkia kutoville naisille.
Meinasin sanoa, että jotkut pitkävartiset kirjosukat, mutta ehkä haluaisinkin palmikkosukat, sellaisia mulla ei olekaan. En tiedä, mitä väriä. Voisi olla vaikka joku murrettu vihreä tai viininpunainen. Joku sellainen, jossa palmikot olisivat edukseen. Viininpunainen saattaisi olla liian tumma.
Jotkut ohuehkot ulkoilukäyttöön sopivat. Muut villasukat neulon itse.