Miksi et enää äänestä perussuomaisia?
Aika moni muukin teki kuntavaaleissa saman johtopäätöksen kuin minä, että luopuu PS ja äänestää muita puolueita/jättää äänestämättä. Vaalitulos oli järisyttävä antijytky. Vaikka osa tuloksesta selittyy sillä, että kyseessä ei ollut eduskuntavaalit, sielläkin odottaa iso tappio.
Olen itse äänestänyt PS Soinin ajoista asti. Sipilän hallituksessa sekoilut saivat hetkeksi pettymään puolueeseen, kun sitten alkoi uusi toivo nousemaan uuden puoluejohdon myötä.
Kuitenkin tällä hallituskaudella on täysin mennyt maku persuihin. Puolueen sivistymättömyys, ylimielisyys ja kansalaisten kunnioittamattomuus ovat käsittämättömiä ominaisuuksia. Puolue ei ole mitään ilman äänestäjiään, se on persuilta unohtunut. Purra vielä julisti vaali-iltana, että linjassa ei ole mitään väärää. Persujen eliitillä olisi peiliin katsomisen paikka.
Miksi sinä luovuit perussuomalaisista?