Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Finnwatch: Orpon kasvutyöryhmä haluaa palauttaa tasevapautussäännön, joka mahdollisti Carunan verovälttelyn

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Murron johtamaan työryhmään kuuluvat seuraavat jäsenet: Risto Artjoki, valtiosihteeri, Jan Vapaavuori, hallituksen jäsen, Project GH, Vesa Koskinen, partner, EQT, Ari Engblom, partner, lakipalvelujen johtaja, KPMG, Pauliina Martikainen-Rahnu, partner, maki.vc, Simon-Erik Ollus, johtaja, Fortum, Eeva Kovanen, toimitusjohtaja, osakas, Kovanen Capital, Mika Maliranta, johtaja, Labore sekä professori, Jyväskylän yliopisto, Raija-Leena Hankonen-Nybom, Cargotec ja Metsä Board hallituksen jäsen.

 

EK ja SY kirjoittivat hallitusohjelman ja nyt EK jatkaa työtään kirjoittamalla hallitukselle "kasvutoimet", joilla "korjataan" tilanne, kun alkuperäinen suunnitelma ei toiminutkaan. Ei tämä ola demokratiaa.

Vierailija
2/4 |
17.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä oikeisto, siellä ongelma.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hienoa, että jaksat tuoda näitä vaikeasti  hahmotettavia asioita  esille! 

Vierailija
4/4 |
17.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan kuin meillä olisi trumpisteja vallassa. Kaikki edut halutaan rikkaille, mutta harmaata taloutta ja korruptiota ei haluta tutkia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi yksi