Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Matikkanerot

Vierailija
15.03.2025 |

Kysymys jollekin kuka tykkää matematiikasta.

Minulla on luotto laskua 800e josta voin vähintään maksaa n 40e/ kk, korkoa tosin tulee n 14%. Tilillä 960e (säästöihin en haluaisi koskea). Sitten on vielä 144e vakuutus laskua sekä 64e puhelin laskua. Noihin tulee luultavasti jotain maksua jos siirrän niitä. 

Kahteen viikkoon ei muuta rahaa nyt ole tulossa. Mietin olisiko fiksua maksaa koko luotto pois ja huomisesta alkaen voin käyttää jo  luottoa korottomasti seuraavaan kuuhun jos tarve vaatii. Mutta sitten näille kahdelle laskulle tulee jotain korkoa. 

Maksaako koko luoton pois vai osan ja 2 laskua? 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Maksat laskut ajoissa niin tulee halvemmaksi.

Vierailija
2/3 |
15.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

liian epämääräiset lähtötiedot että tuon voisi ratkaista täsmällisesti. Halvimmaksi kuitenkin tulisi maksaa luotot ja laskut säästöillä pois. Silloin ei mene maksuja eikä tarvitse ottaa uutta luottoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luulin, että täällä olis keskusteltu matikkaneroista.

Srinivasa Ramanujan on oma suosikkini.

https://en.wikipedia.org/wiki/Srinivasa_Ramanujan