Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mistä löytyy pienelle tytölle legginssejä?

17.09.2008 |

Etsin legginssejä kokoa 80/86, mielellään yksivärisiä ja hieman paksumpia, eli mitkä menisivät nyt syksyllä tunikoiden ja miksei mekkojenkin kanssa.



Löysin joitain Me Toon, mutta ne olivat liian kirjavia tähän tarkoitukseen...

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

legginsejä HM:ltä, niitä oli koosta 86 cm alkaen kahden parin paketeissa. Ostin tuon koon 86 (oiskohan ollut 86/92, en nyt muista) meidän 77 cm pitkälle tytölle ja olivat sen verran napakkaa mallia, että sopivat jo mainiosti meille käyttöön. Ovat kuitenkin venyvää materiaalia, eli uskon noiden menevän meillä aika pitkään.

Vierailija
2/2 |
17.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja Stockalla oli myös "isojen puolella" jotain minkä merkkiä en muista, mutta joku "sukkamerkki" se oli, sellaset yksiväriset ruskeat "sukkahousumaiset" legginsit, mitkä oli merkattu 80-92 cm kokoisiksi, ja ovat meidän 80-86 välillä häilyvälle neidille ainkin oikein sopivat. Henkka Maukalla oli netissä ainakin monenlaisia legginsejä, myös trikoisia, samoin Name Itillä on ainakin trikoisia yksivärisiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla