Onko pettämistä, tai hyvää vauhtia menossa siihen..
Mies tapaa työn puolesta paljon ihmisiä ja liikkumista muihin kaupunkeihin tulee paljon, ei siinä mitään. On kuitenkin pari kertaa nyt käynyt tekemässä ns. vapaa-ajallaan ylimääräistä, eri alan, keikkaa yhdelle näissä päätöissään tapaamalleen naiselle, tiedän ettei noina kertoina ole voinut tapahtua mitään koska ovat olleet ympäristössä jossa on muitakin, ja mies tullut ajallaan kotiin, ei yön yli pois tms.
Mutta ihmettelin vähän joka tapauksessa koska välimatkaa tuli reilusti ja noita hommia löytyy kyllä ihan täältä läheltäkin eivätkä ole miehen mikään päätyö.
Nyt kuulin, että mies on ainakin pari kertaa tarjonnut autollaan kyydin tälle naiselle töissä ja viime viikonloppuna juhlissa oli halannut tätä pitkään. Muuta ei ole nähty tapahtuvan, tuli myös silloin yöksi kotiin yms, mutta väkisinkin alkaa epäilyttää..?
Ei tämä nyt ihan ok:lta tunnu vaikka mies paljon ihmisten kanssa väkisinkin on tekemisissä, mutta ennen en mistään kyytien tarjoamisista kellekään ole kuullut ja sitten vielä nuo aiemmat extra-työkeikat..
Kommentit (5)
Tiedän tapauksen, jossa tätiä on kuljeteltu. Ja sitten paljastui suhde.
Kaverin miehellä oli autossaan hierontamusiikkia. Liekö soitellut sitä kyytiläisilleen.
Ei varmaan ole siitä kyse. Voit olla huoletta.
Voihan kyytiä tarjota tarpee mukaan
Keneltä siis olet saanut tietosi esim. pitkästä halauksesta juhlissa? Olitko itse paikalla?