Onko olemassa kaupan muovipussin muotoista kankaista ostoskassia?
Kommentit (12)
Osta kangasta ja ompele itse. Luulis olevan aika helppoa. Mullakaan ei ollu ku peruskoulun kokemus,mutta ylijääneestä verhokankaasta ompelin koneella sohvatyynyjen päälliset. Katto vaan tyynyliinasta mallia ja hienot tuli.
Ei ole, ne on YK:n perustuskirjassa kielletty vankeuden uhalla.
Pirkka-ostoskassi on kätevä, kun se menee pieneen tilaan. Ei taida olla ihan yhtä iso kuin perusmuovikassi, mutta sitten voi ottaa kaksi kassia mukaan.
Baggu merkkisistä kokemusta usean vuoden ajalta, kevyitä, kestäviä, kestää konepesua. Kuoseja riittää valittavaksi ja kokojakin 3, keskimmäinen koko vastaa n. 1,5 normimuovikassillista, iso on jo todella iso ja pieni käy täsmäostoksiin malliin purkillinen maitoa, leipää ja jotakin pientä. Maksavat juu, mutta kestävät myös helposti päälle 10v.
Cittarista ostin vuosia sitten kankaisen, joka taitellaan pieneksi paketiksi vaikka taskuun. Taas siellä näkyi olevan joitain tarjolla lähellä kassoja, mutta en ole vielä katsonut tarkemmin minkäkokoisia ovat.
Niit voi helposti tehä iteki. Mä oon niis paras. Jos saan sanoo.
Vierailija kirjoitti:
Teeppä semmonen jos et löydä. Ei ole kovin vaativa tehtävä.
On se vaativaa, jos ei omista ompelukonetta.
Ap
Mutta kun se kankainen on pahasta.
Sinituotteen tehtaanmyymälästä sai sellaisia.
On, Marimekolla. Melkein yks yhteen muovipussin kanssa.
Aukaise kaupan muovikassi saat kaavan. Ite ompelin vanhoista napakoita puuvillaisista 40 kassia. Jaoin lähimmäisille.🤣🤣🤣
Teeppä semmonen jos et löydä. Ei ole kovin vaativa tehtävä.