Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rakkaat lapset- sarja? Oletteko katsoneet ja mitä mieltä?

Vierailija
16.02.2025 |

Miitta Sorvali ja muut.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
16.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hitaasti aukenee, mutta varsinkin ensimmäinen kausi on ihan huippu kun pääsee tunnelmaan. 

Vierailija
2/5 |
16.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eka kausi oli hyvä. Toinen kausi jäi kesken. Oli mielestäni ihan överi. Vähempikin pornon kuvailu olisi riittänyt. Harmi....🤔

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tykkään. Katoin 2. tuotantokauden Areenasta. 

Vierailija
4/5 |
16.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Väkinäinen. Yllättävän heikko Siskonpetiin verrattuna. Olisi voinut tiivistää kolmeen jaksoon.

Miitta Sorvali on hirviöäiti, mutta mitä sitten? Tyyppi on moneen kertaan esitetty, ei tässä ollut mitään kiinnostavaa.

Vierailija
5/5 |
18.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eka kausi oli hauska ja ihan kiva katsottava. 

Toinen kausi oli pettymys. Ei hauska, vaan väkisin väännettyä ja meni ihan överiksi monessa kohtaa. Siihen oli kasattu niin paljon kaikkea ja se kaikki jäi puolitiehen. Vitsit olivat joko mitään sanomattomia tai törkeitä.

Sorvalikin näytti jotenkin kyllästyneeltä rooliinsa ja veti sen väkisin läpi. Ei näyttänyt enää saavan hahmoonsa samaa draivia, kun eka kaudessa.

Heikkilä ja Lahtinen ovat yhden ja saman tyylin vetäjiä, riippumatta roolihahmosta. Samoin Salminen, vaikka tässä kakkoskaudessa hänkin vaikutti kyllästyneeltä osaansa, eikä samaa krissemäisyyttä ollut havaittavissa, mikä lienee nyt plussaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän kahdeksan