Vihesvasemmiston ympäristönsuojelu?
Vihervasemmisto esittää ettei rekalla saa ajaa Länsisatamaan. Jos rekka tulee ruotsinlaivalta Katajanokalle tai Olympiaterminaaliin niin sen pitää ajaa Kalasatamasta, Pasilan kautta Munkkiniemeen. Sieltä se saa ajaa Vihdintien kautta kehä ykköselle. Tämä on ainoa sallittu reitti. Rekalla pitää siis ajaa 10 kilsaa kaupungin katuja ensin länteen ennen kuin pääsee palaamaan kehäteitä itään.
Kas tällä Helsingistä tulee hiilineutraali?
Kommentit (8)
Tässä ei ole nyt viimeiseen kolmeenkymmeneen vuoteen ajateltu sen tavallisen helsinkiläisen/suomalaisen parasta, vaikka ollaan äänestetty vaikka ketä.
Vihervasemmistohan pilkkaa myös oikeita vegaaneja. Koko niiden toiminta on vain yhtä moraaliposeerausta. Käytetään ihmisoikeuksia, luontoa, eläimiä ja vähemmistöjä keppihevosina eikä vaivauduta samalla pistämään tikkua ristiin kenenkään puolesta.
Älä suotta persu vaivaa päätäsi asioilla joista et ymmärrä. Teillä ei ole mitään vaikutusmahdollisuuksia täällä etelässä joten jos keskittyisitte vain maaseudun viemiseen kivikaudelle takaisin. Sovitaan niin että te ette tule tänne emmekä me tule sinne niin kaikki on hyvin.
Vihreitten kuntavaaliavaus Helsingissä,liikenne kuntoon voi saatan.Ei sen typerämpää sakkia maa päällään kanna kuin nämä lahjuslennänpämaailmallehörhöt.
Eikö löydy pk seudulta muuta paikkaa mihin rakentaa satamaa viron/ruotsin liikenteeseen.
Todella hankala ja hidas reitti rekoille nytkin.
Vierailija kirjoitti:
Älä suotta persu vaivaa päätäsi asioilla joista et ymmärrä. Teillä ei ole mitään vaikutusmahdollisuuksia täällä etelässä joten jos keskittyisitte vain maaseudun viemiseen kivikaudelle takaisin. Sovitaan niin että te ette tule tänne emmekä me tule sinne niin kaikki on hyvin.
Totta. Savolaiset voivat pysyä siellä Savossaan ja afrikkalaiset Afrikassaan.
mikä on vihesvasemmisto , mistä sellainen löytyy ?
Oikea termi on vihannesvasemmisto.