Lue keskustelun säännöt.
Venäjä hallitsee jo puolta Ukrainan kriittisistä mineraaleista
08.02.2025 |
Ja Trump haluaa putsata kaiken minkä kerkeää pois Putinin jyrän alta:D Ukrainalle ei jää mitään kun suurvallat putsaavat sen.
Trump käyttää härskisti hyväkseen Ukrainan ahdinkoa ja kiristää tuhoutuvaa maata:D Mineraalien arvoksi arvioidaan noin 1000 miljardia, joten Venäjä kattaa omalla osuudellaan hyvin kaikki sodasta aiheutuneet kulut ja Kiina ostaa loput:D Kiinakin on kiinnostunut putsaamaan Ukrainan, joten tukee Venäjää valtaamaan lisää mineraalirikkaita alueita.
Kommentit (2)
Ja Wagner joukot haalii kaivoksia Afrikasta. Rikastuvat timanteilla ja rahalla voi kasvattaa aivan sairaan palkka-armeijan. Kohta Venäjällä on joukossaan afrikkalaisia ja niitähän riittää.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En näe juuri eroa siinä, että Venäjä ottaa mineraalit raakaa sotilaallista voimaa käyttäen ja Trump kiristämällä:) Samoilla asioilla ovat.