Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Patti lapsen sääressä?? Neuvoja kaivataan.
03.03.2007 |
Huomasin viikko sitten patin 7v poikani sääressä, etupuolella, luussa, ihan kuin kuhmu. Olimme laskettelmassa koko viikon ja patti on juuri monon kauluksen kohdalla. Se on kipeä, mutta mitään mustelmaa ei näy. Ajattelin, että se on tullut kun monon on painanut, joku rasitusjuttu. Nyt asiasta on kulunut viikko - patti on edelleen siinä, ehkä vähän laskenut, ehkä ei, vaikea sanoa.
Pitäisikö käydä jo lääkärissä tarkistuttamassa ettei se ole mitään nk. muuta vakavaa. Miehen mielestä ihan turhaa, mutta itseä huolestuttaa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Tuollainen patti voi joskus kertoa kasvuhäiriöstä, jolloin raskasta liikuntaa tulisi jonkin aikaa välttää. Kyse voi olla myös siitä, että lapsi on lyönyt jalkansa johonkin. Suosittelen kumminkin lääkärikäyntiä.
th