Muistiongelmia?
Oletko huolissasi muistisi huononemisesta? MItä asioita unohtelet. Itsellä on aika kauheaa, kun huomaa, ettei enää muista vaikka jotain nimeä puhumattakaan siitä missä jotkut tavarat ovat. Tai joskus ei tiedä varmaksi, mikä päivä on (tuo voi johtua siitäkin, ettei enää ole työelämässä).
Kommentit (7)
En omasta muististani, mutta läheisteni muistista. Heillä tuntuu ajoittain olevan valikoiva muisti. Osan muistaa, osan ei. Muistitestiin eivät halua mennä.
Huomaa kun ei käytä nimiä ja muita niin ne unohtuu . Harmittelen ettei luokkakuviin tullut aikoinaan kirjoittettua nimiä , joitakin muistaa muttei kaikkia.
Kyllä vähän huolestuttaa. Kun vanhenee ja kotona pitäisi pärjätä, hoivapaikkoja ei saa/ole. Varmaan saa kuolla kotiinsa.
Tädillä on Alzheimer, ikävä seurata rakkaan ihmisen luisua kohti vääjäämätöntä loppua.
Olin tänään lähdössä ulos.
Myssy oli päässä, ja ulkotakki päällä. Sitten vilkaisin peiliin, ja totesin, että voisi sitä housutkin laittaa.
Olen, enkä ole ainoa.