Jos joku kertoo käyvänsä salilla, kumpi tulee sinulle ekana mieleen:
On hurahtanut fittnesiin ja ottaa saliselfieltä, tai jos on mies, niin on valtava bodari ja käyttää mömmöjä
Vai että käy salilla terveyden ja peruskunnon ylläpitämiseksi?
Oletetaan, että et ole nähnyt ihmistä livenä
Kommentit (13)
Salillani on pitkä jono lantionnostolaitteeseen ja sinne jonottavat nuoret naiset tiukoissa trikoissaan.
Tuo eka ei tule mieleen,kyllähän sen näkee jos noin on.
Se ja sama, se asia voisi olla niinkin että ihmiset ottelee selfieitä kun ne makaa jossain läävässä epätervelliset ruuat kainalossaan
Ainakin nyt siinä on joku terveellinen muoto ja tekeminen mikä kulkee mukana niissä selfieiden ottamisessa
Penkki 140kg, muna 22cm. Kiristely toimii.
Ei kumpikaan. Lähinnä mietin, että miten monipuolisesti itse kukin niitä laitteita osaa ja jaksaa käyttää, vai onko se ns. salilla käyminen vaan esim. kävelyä tai juoksua matolla.
Miksi kenenkään pitäisi kertoa käyvänsä salilla? Kyllä se näkyy sitten päältä, kun on näkyäkseen.
Jos olen viestitellyt tai soitellut hänen kanssaan niin kielenkäytöstä, sanavarastosta ja puheenaiheista selviää aika paljon.
Ei mulla siitä mitään ihmeempää mieleen tule, salilla käyminen kun on niin valtavan tavallista ja siellä käy kaikenlaisia ihmisiä. Minäkin, viisikymppinen lihava täti.
Vierailija kirjoitti:
Se ja sama, se asia voisi olla niinkin että ihmiset ottelee selfieitä kun ne makaa jossain läävässä epätervelliset ruuat kainalossaan
Ainakin nyt siinä on joku terveellinen muoto ja tekeminen mikä kulkee mukana niissä selfieiden ottamisessa
Mitä terveellistä siinä on, jos käyttää salia vaan selfieidensä taustalla? Uusin trendihän on palkata joku puolestaan urheilemaan, jotta saisi someensa dataa olevinaan omasta kuntoilustaan.
Tavan tyyppi joka vähän kuntoilee ja höntsäilee.
Sama fiilis kuin ihmisestä joka sanoo käyvänsä silloin tällöin lenkillä.
Jos kertoo jotain vaikuttavia treenipainoja tai tuloksia niin sitten ajattelen lisäksi että hän tekee hommaa tavoitteellisesti ja jopa osaa treenata älykkäästi.
Ensimmäinen tulee mieleen, koska kyllähän se nuoremmalla väellä on ulkonäön hakemista. Jos ihminen on keski-ikäinen tai vanhempi ja sanoo noin, niin oletan helpommin jälkimmäistä.
En tee ennakko-olettamuksia.
Itse olen tuota jälkimmäistä mallia.