Miksi naiset sanoo aina että 'ollaan yhteyksissä' kun tiet erkanevat
Kun tosiasiassa ei koskaan olla, ja hyvästit olisi aikuisempi tapa hoitaa asia.
Kommentit (29)
Vähän niinkuin sanotaan, että en ole nyt valmis parisuhteeseen, kun toinen ei vaan kiinnosta.
Tätä olen itsekin ihmetellyt ja aika monta kertaa jäänyt turhaan odottamaan yhteydenottoa. Miksei voi vain sanoa heipat?!
Naiset eivät oikeastaan loista ollenkaan kommunikaatio -taidoillaan, ja se on usein parisuhteissa ongelma.
Miehet! Teillä on myöskin oikeus tehdä noin halutessa.
Miksi palstavässykkä jankkaa palstalla 24/7? Kun tosiasiassa tarvitsisi terapiaa.
Sanon kavereille noin, mitä ihmeellistä siinä on. Mitä miehet sitten sanovat kun lähtevät kaverin luota tai tapaamisesta kaverinsa kanssa?
Vierailija kirjoitti:
Miehet! Teillä on myöskin oikeus tehdä noin halutessa.
Niinpä. Minäkin sanoin eron hetkellä exälleni, että voi ottaa yhteyttä jos tarvitsee jotain, koska olin vähän huolissani miten pärjää. Hän sanoi itse, ettei halua olla yhteyksissä enää, ja homma oli sillä ok. Miehet eivät ole mitään sivustakatsojia omassa elämässään, vaikka niin haluaisivat kuvitella.
Oletko jotenkin takertuvaa sorttia ja sinusta ei pääse muuten eroon?
Vierailija kirjoitti:
Sanon kavereille noin, mitä ihmeellistä siinä on. Mitä miehet sitten sanovat kun lähtevät kaverin luota tai tapaamisesta kaverinsa kanssa?
Miehet eivät puhu juuri mitään juuri missään tilanteissa, koska heillä ei ole kavereita ja sama kääntäen. Uliosakseen jää vain naisten (sanomisten) nälviminen.
Täh? Jos minä sanon kaverille, että nähdään tai ollaan kuulolla, niin kyllä minä tarkoitan sitä. Näin sanoo kyllä tuntemani miehetkin kavereilleen.
Oletko vain vakoillut jossain puskissa vai ovatko naiset sanoneet sinulle suoraan noin (päästäkseen eroon takiaisesta)?
"Sä sanoit "Nähdään:" just sillä tavalla, ettei enää koskaan tavata / "Nähdään." "Nähdään."/ Ei varmaan nähdä enää."
Mitä pitäisi sanoa?
Mikäli kävelet kadulla vastaan, katson sinua halveksivasti ja mietin surkeita seksitaitojasi?
Oi voi, eivätkö ne mielikuvitushaaremisi esine- ja väliarvosta "nauttivat" naiset tottele ja puhuttele sinua niin haluaisit?
Vierailija kirjoitti:
Oi voi, eivätkö ne mielikuvitushaaremisi esine- ja väliarvosta "nauttivat" naiset tottele ja puhuttele sinua niin kuin haluaisit?
Ap on ihan syystä ärsyyntynyt siitä, etteivät naiset noissa tilanteissa ole rehellisiä.
Sanon noin ja tarkoitan sitä. Ja yleensä yhteyksissä ollaan tapaamisen jälkeen, ainakin naisten. Hiljattain sanoin noin yhdelle miehelle, jonka kanssa olisi kivaa olla yhteyksissä. Valitettavasti huomasin, että yhteydenpito on vain minun yhteydenottojen varassa, joten hyvästit olisi tosiaan ollut oikeampi ilmaisu.
Naisilla on huonot sosiaaliset taidot, mutta heillä ei syytä kehittää niitä.