Olipa ihanaa nukkua rakettien paukkeessa:)
Tuntui niiiin oikealta kun vanha vuosi räjähti.
Nyt on puhdas pöytä, jolta aloittaa uusia kivoja juttuja.
Malja sille 😂
Kommentit (5)
Paljonko tuo kostopata maksoi? Montako sekuntia iloa riitti? Kannattiko? Tolla rahalla asuinalue olisi rahoittanut monta koikunkakkapussijakopistettä. Ja nyt ne pelkäävät koirat vääntää tulemaan pelkopaskaa. Hienosti ajateltu 👍
Jotkut koiraämmät pn yhtä sekaisin kuin fanaattiset uskovaiset.
Kuka nukkui kuka ei. Alkoi klo 18.00 ja jatkui ja jatkui. Mietin että onpa hölmöjä ihmisiä, ampuivat rahansa taivaan tuuliin, pilaavat ilman ja maan, sekä häiritsevät niiden unta, jotka menevät seuraavana päivänä töihin. Järjetöntä meininkiä. Kukaan ei niitä raketteja tarvitse.
Lakiuudistuksen myötä on hyvä että paukuttelu nyt kuitenkin pysyy ns kohtuuden rajoissa. Ikäviä tietysti kaikki turhat vammautumiset ja rakettiroska. Kännissä ei niitä raketteja kuulu käsitellä ollenkaan.
Pata on loistava keksintö. Paukkuu kuin tykäri, mutta sarjatulella. Se on hyvä, että saatiin kostettua koirien paskannuttajille. Johan tässä vuosi koiranpaskaa haisteltiin.