Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Joulu - muita keillä mennyt jo ajoittain hermo sukulaisiin?

Vierailija
24.12.2024 |

Sanotaan että sukulaisten kanssa on kiva viettää joulu mutta ei sen pidempää aikaa. Mihin sukulaisten tekemisiin ja sanomisiin teillä on mennyt hermo?

aloitan itse: äitini ei millään ymmärrä olla hiljaa sillon kun pitäisi lapsen (alle 3v) unien kannalta olla hiirenhiljaa, eli nukutusvaiheessa ja väliheräämisten aikana. Ainakin 10 kertaa tästä jo sanottu hänelle parin päivän aikana,  myös suoraan ja myös lopulta vihaisesti, mutta ei mene kaalliin, ja jopa väitti vastaan että eihän se nyt voi haitata jos kuiskii. (Eiköhän me oma lapsi tunneta)

Sitä paitsi miettii ääneen itsekseen eli mielestäni ihan tyhjänpäiväistä äänen tuottamista jolla ei ole edes keskustelutarkoitusta. Tämän lisäksi kolistelee keittiössä.

Lapsi hyväksyy nukuttajaksi vain me vanhemmat eli mummoa ei voi edes laittaa nukuttamaan herättämäänsä lasta vaan se on lisätyötä meille vanhemmille.

Tämä ei ole ainut asia mikä ärsyttää äidissäni mutta tällä hetkellä kyllä ketuttaa paljon.

Tekipä hyvää avautua. Olisi kiva kuulla muiden rasittavista sukulaisista! 

Kommentit (1)

1/1 |
24.12.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

No on lumihiutale penska teillä! 

🇺🇦🇮🇱

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan yhdeksän