Missä olette tänään aattona ja joulunpyhät? Mitä puuhaatte?
Olen Espoossa ja syönyt runsaan jouluruuan. Lanttulaatikko olisi riittänyt kinkin kanssa. Niin hyvää se oli. Täytekakkua ahdoin juuri ja olen ihan täynnä. Nies istuu tietsikkansa vieressä ja minä tässä omani.
Kotona ollaan on niin rauhallista, ei kadulta kuulu autojen ääniä enää. Tämä hiljaisuus on uskomaton elämys jouluna.
Kommentit (13)
Meillä joulusaunasta tultu. Vantaan suunnalta kirjoitan.
Niin minäajattelenkin, että kotona. Mutta kysymykset ovat laajempia.
Istutaan ja juodaan glögiä. Me ollaan naapurissa kyläilemässä. Aukuiset ihmiset ei muuta tarvitse. Riihimäki tässä lähellä.
Missä teidän koti on? Tietokoneella olette vai mikä se smartphone on.
Yksin kotona ja seurana tytön perheen (ovat reissussa) labbis, pyysin koiraa "lainaan" jouluksi että tulisi muutakin tehtyä kuin vain syötyä. Tekee muuten hyvää käydä muutaman km kävelyllä raittiissa ilmassa, pieni pakkanen lisää mielekkyyttä.
Hallitunkkiin vaihdoin äsken öljyt ja huomenna kömmin pihassa olevan auton alle ja tutkin minkälaiset uudet kiinnitykset tekisin etuperään kun tehdas tekoisten pulttien kierteet eivät tahdo kestää
Syötiin jouluateria, jaettiin lahjat ja kävin vaimon kanssa saunassa. Alan huhuilla lapsia(24-16v) saunaan.
Taidan ottaa konjakkihuikat.
Vierailija kirjoitti:
Syötiin jouluateria, jaettiin lahjat ja kävin vaimon kanssa saunassa. Alan huhuilla lapsia(24-16v) saunaan.
Taidan ottaa konjakkihuikat.
Pohjois-Pohjanmaalta kirjoittelen.
Kotona katson pornoa enimmäkseen.
Kävin päivällä grillaamassa ja nyt juon olutta. Telkkarista katselen jotain paskaa kunnes sammun.
Kotona olen. Olen katsonut iltakuudesta alkaen tsunamivideoita youtubesta. Siellä on muutama aika hurja video myös tarjolla. On se meren voima ollut valtava vuoden 2004 ja 2011 tsunameissa.
Kotona