Tähkä sai tuomion
Kommentit (638)
Noin ne pilaa elämänsä nuo miehet!
Tähkä onnistui kyllä hyvin kyynelsilmin vakuuttamaan syyttömyyttään. Oikeus on nyt puhunut, pulinat pois!
Kannattaako sikailla? Toivottavasti moni miesmiettii sitä nyt.
Tiesi tulevansa tuomituksi ja siksi lopetti uransa ennen tätä.
No ei siinä huoneessa ole paljoa ehtinyt tapahtumaan, kun vartin päästä jo nainen poistunut huoneesta, outoa.
Nainen saa hyvät rahat.
Libido ja sen hallitsemattomuus tuhoaa tavalla tai toisella monen ihmisen elämän.
Tuskin nyt niin pöljä sentään on, että lähtisi kokeilemaan ottaako korkein oikeus tällaista keissiä käsiteltäväksi (ei ota).
Kaikkineen maksaa noin 35 000 ekee, maine meni, tuomittu s.e.k.s. rikollinen, koeaika 2 vuotta, kanattiko?
Kehtasi vielä vaatia, että hänen noin 22 000 eken asianajokulut maksaa valtio. Käräjäoikeus suostui tähän, hovi ei. Maksaa itse kaikki korkojen kera. Oikein.
Epämiellyttävän näköinen tyyppi.
KKO ei myönnä valituslupia näyttökysymyksiin vetoavalta. Hovioikeuden tuomio tulee suurella todennäköisyydellä jäämään lainvoimaiseksi.
Opetus kaikille julkkiksille. Ja hyvä niin.
Kolme varttia = 45 min
Missä maailmassa 4000 euroa on hyvät rahat a) seksuaalirikoksen uhriksi joutumisesta ja b) monen vuoden oikeudenkäyntisaagasta? 😃
Vierailija kirjoitti:
No ei siinä huoneessa ole paljoa ehtinyt tapahtumaan, kun vartin päästä jo nainen poistunut huoneesta, outoa.
Nainen saa hyvät rahat.
Kaikkiaan oli 45 minuuttia.
Siinä ajassa on moni menettänyt henkensä, puhumattakaan r.a.i.s.k.a.u.k.e.s.t.a.
Nainen ei saanut hyviä rajoja. Perin vaatimattomat on korvaukset.
Vierailija kirjoitti:
"Syytteen mukaan Tähkä oli naisen tahdon vastaisesti hotellihuoneessaan suudellut naista suulle, riisunut vaatteet, kosketellut rintoja, imenyt nännejä ja kosketellut naista haaravälistä. Syytteen mukaan Tähkä olisi lisäksi vetänyt naista voimakkaasti hiuksista ja tukistanut tätä."
Ja tuo kaikki on tapahtunut vartissa, outoa?
Kai niistä valvontakamera kuvista näkee, miten paljon on hiuksia revitty päästä ja oliko vaatteet ojennuksessa lähtiessään siitä huoneesta?
Ei tarvi kotietsivän tällaisia miettiä, jos on jo kaksi kertaa juttu ollut oikeusessa ja tutkittu perin juurin. Jarkko Suo on ihan samanlainen narsku kuin Roope ja Aku ja keitä näitä nyt liutana riittää.
Kai niistä valvontakamera kuvista näkee, miten paljon on hiuksia revitty päästä ja oliko vaatteet ojennuksessa lähtiessään siitä huoneesta?
Siis mitä. Onko hotellihuoneissa valvontakamerat?
Oikeesti. Tietääkö joku?
Vierailija kirjoitti:
Valittanee.
Ja kannattaisipa valittaa ihan EIT:een asti, eli Euroopan ihmisoikeustuomioistuin.
T. Nainen -73
Ei tainnut Valkeakosken kaverilla mennä 45 minuuttia kun teki tekonsa.
Kyllä sitä jo vartissakin tekee temput ja vie hengen.
Ja korvaukset on olemattomat.
Neljä tonnia, vuosien oikeudenkäynti, henkinen paine. Pelko julkisuudesta. Aika kova luu olet, jos ton summan takia otat vuosien riskin, valehtelet ja pelkäät että valhe paljastuu.
Nää artistit kuvittelee että voivat tehdä hönössä mitä vain, ovat Jumalasta seuraavia.
Vastenmielinen tyyppi, kuten Roopekin ja Jari.
Eikös tuo ole Jarkko Suomi, ei Suo.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/48606d43-f39e-40db-b8fe-7c2c5c…
Tässä yksi linkki uutiseen.