kierto 26pv, pupuilut 9kp
sä joko oot tai sitte et raskaana,kuinka täällä voi sitä kukaan tietää. Sinä ja sun limas. YÖÖÖÖÖÖKKKK
Kommentit (8)
No en minäkään mikään lima-friikki ole, mutta ikävä kyllä ne käsittääkseni kiittyy vahvasti naisten kehoon ja kk-kiertoon.
Tämä siis tapahtui viikko sitten ja oviksen jälkeen ollut menkka olo koko ajan. Mene ja tiedä...
Ja en tiedä, onko sinulla lapsia, mutta uskoisin että suurin osa lasta yrittävistä eivät millään malttaisi odottaa tietoa. Ja sen takia arvailuja on erittäin mukava lukea.
(Joistakin on mukavampaa olla vain epäkohtelias, kun se on täällä niin helppoa. Toivottavasti eivät livenä ole)
yhdyntä, panemiset, nussimiset, kuksimiset
pupuilu sanan olen bongannut täältä av-palstalta ja se nyt vaan sopii tuohon
sä joko oot tai sitte et raskaana,kuinka täällä voi sitä kukaan tietää. Sinä ja sun limas. YÖÖÖÖÖÖKKKK
Kukaan ei pakota sinua avaamaan itsellesi epämiellyttäviä avauksia.
Näihin ovislimoihin ja muihin tuli tutustutta pari vuotta sitten kun teimme lapsiamme. Ne ovat ihan normaaleja, naisen kehoon kuuluvia asioita. Samoin kuin kuukautiset tai kakka ja pissa. Mitä niissä nyt niin ihmeellistä on? Ei niitä tarvi syödä, voihan niistä nyt puhua kuten aikuiset puhuvat. Meneehän varmaan nro 2 gynellekin ja puhuu toivottavasti ihan avoimesti kehonsa toiminnasta.
Ja mitä tulee termiin "pupuilu" niin so what? Jos tällaiset asiat häiritsevät, niin siirtykää toisiin foorumeihin ja kasvakaa sillä välin hieman henkisesti. Oma elämäkin on helpomaa, kun ymmärretään ja hyväksytään toistemme käytöstavat - niin kauan kun ne eivät loukkaa muita.
Ap:lle tiedoksi, että ihmisillä voi ovulaatio olla eri aikaan kierrosta, joillakinhan on kuukautisten aikaan, niin oudolta kuin se kuulostaakin. Siittiöt voivat säilyä elinkelpoisina sisälläsi useamman päivän joten mahdollisuudet raskautumiseen tietysti on. Älä kuitenkaan pety kauheasti jos niin ei kävisikään. Tyttösiittiöt ovat hitaita mutta kestävät kauan elinkelpoisina, poikasiittiöt taas uivat perille nopeasti mutta eivät säily yhtä kauan kuin tytöt. Kannattaa seurailla oman kehon toimintaa jotta se tulee tutuksi mutta ei liikaa, muutoin seksi ja lapsen yrittäminen alkavat tuntumaaan liian työläiltä. Tsemppiä raskautumiseen!
enkä oo miettiny muitten enkä omiakaa limojani julkisesti. Mut anna mennä vaan. Mua vaa ällöttää
mutta ei niitä ole millään PUPUILULLA tehty............. ;D
MITÄÄN mahiksia olla raskaana?
Tiedän, että näitä kysymyksiä tänne satelee, mutta onko kukaan muu tullut, vaikka noin kauan vielä ovikseen. Pupuilut olivat la-su aamuyöstä ja suurimmat ovis oireet ti-ke (limat taisivat tulla maanantaina)