Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

amelie northomb: antikrista

Vierailija
17.11.2024 |

Kirjan lukeneet, kuinka monen elämässä on ollut Kristan kaltainen henkilö?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli tuollainen serkku. Oli alle kouluikäisenä aina meillä. Sitten kun sain ajokortin tuppautui aina meille lomilla. Mun piti toimia sen kuljettajana. Yritti aina iskeä tytöt joista olin kiinnostunut. Lopulta alkoi ilmestyä meille omia aikojaan.

Lukion vikan kesäloman aikana olin saanut kesätyön kaupungista ja kaverini vuokrasi minulle yksiönsä siksi aikaa (oli itse maalla kesätöissä).

Tiesin että serkkuni oli tulossa perjantaina siskoni mukana. Muut eivät ilmeisesti tienneet. Hyppäsin torstaina bussiin tavaroineni. Kesätyön alkoi maanantaina. Perjantai-iltana alkoi puhelin soida. Ensin soitti serkkuni kun en ollutkaan pitämässä hänelle seuraa, hän oli hyvin vihainen. Kysyi missä vuokrakämppäni oli ja koska tulen hakemaan hänet sinne. En kerro enkä hae. Sitten soitti äitini kertoen kuinka pettynyt oli siihen kuinka huonosti kohtelin serkkuani.

Sitten soitti serkkuni äiti, tätini joka oli kunnolla vihainen. Sanoin vain ettei oltu sovittu mitään ja halusin olla rauhassa omissa oloissani viikonlopun.

Irrotin puhelimen seinästä. Illalla klo 22 aikaan ovisummeri soi. Parvekkeelta näin kuinka serkkuni oli pihalla sateessa kasseineen.

Kohta hänen äitinsä ruli paikalle. Huoltomies tuli ovelle yritti puhua minut ympäri päästämään serkkuni sisälle. En suostunut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän neljä