Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Britannian kriisi jatkuu - Uusin pääministeri on jopa edellistä epäsuositumpi

Vierailija
17.11.2024 |

"A survey for ITVs Good Morning Britain found that Starmer has the lowest rating out of all the major party leaders, less than 100 days after he won a huge majority in parliament.

Starmers net favourability dropped to -20, while the Tories Rishi Sunak was slightly higher at -16."

Montakohan kuukautta tämäkin hallitus pysyy kasassa?

https://uk.news.yahoo.com/keir-starmer-now-least-popular-075503976.html

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sir Starmer on ottanut jopa 100 000 punnan edestä lahjuksia:

"Similarly, voters overwhelmingly decided ministers should reject gifts from donors that includes holidays, according to 75% of respondents, and event tickets, according to 74%.

It comes after Starmer was revealed to have accepted more than 100,000 in free gifts since 2019, more than any other sitting MP."

Vierailija
2/3 |
17.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilmeisesti Britanniassa tyhjennetään vankiloita ja päästetään väkivaltarikollisia ja raiskaajia vapaaksi koska ei ole rahaa edes vankeinhoitoon. Toisaalta somessa tuhmia puhuneita vangitaan samaan aikaan. Kukaan ei ymmärrä mitä järkeä tuossakaan on. Eläkeläisiltä on leikattu juuri talven alla lämmitysavustus jota tarvitaan maan ikivanhan asuntokannan vuoksi kun taloja ei ole lämpöeristetty Suomen tyyliin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt kun keskitytään vain haukkumaan Suomen hallitusta huonosta taloustilanteesta niin voisi joskus huomioida senkin että lähes kaikissa länsimaissa USA:a lukuunottamatta menee yhtä huonosti ellei huonommin. Venäjällä menee tietenkin katastrofaalisen huonosti sekä Kiinassa.