Milloinkas tuon äitiyspakkauksen pitäisi vaihtua?
Kommentit (6)
Varmaan ihan lähipäivinä viimeistään maaliskuun aikana ovat kuvat tulleet. Uutta pakkausta alkaa saamaan sitten kun vanhat on jaettu. Viime vuonna se meni jonnekin huhtikuun loppupuolelle lähemmäs vappua ennen kuin uusia pakkauksia alkoi tulla.
En sitten tiedä onko totta vai ei, eli ei kannata ihan täydestä uskoa! Kuullut olet, että värimaailma olisi ruskeaa ja limeä. Voisin kuvitella, että olisi kauniita =)
Nyt vain luin tuolta kelan sivuilta, että uutta pakkausta aletaan jakaa, kun vanhat on jaettu ja tuolloin julkaistaan myös kuvat nettisivuilla.
Itse sain kuopukseni 05/04 sekä ystävälläni oli la 20.6.04, molemmat saimme vielä edellisvuoden lilan pakkauksen.
saa :)
kuvat julkaistaan myös maaliskuussa ilmestyvässä kelan sanomat lehdessä.
Ihan varma en ole, mutta muistelisin joltain palstalta lukeneeni, että huhtikuussa. Silloin tulee ilmeisesti kuvatkin nettiin.