Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi laihdutusyrityksesi ovat epäonnistuneet? Ja mitkä onnistuneet?

Vierailija
08.11.2024 |

Itsellä oli kompastuskivenä kitudietit, siis liian alhainen päivittäinen kalorimäärä joka myöhemmin aina johti ahmimiskierteeseen  

Nyt olen nostanut kalorimäärää ja laihtunut 5 kiloa eikä ole enää samanlaisia himoja syödä herkkuja 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki dieetit missä on lihaa ja rasvaa ovat johtaneet lihomiskatastrofiini. Ainoastaan kasvispohjaiset dieetit ovat toimineet ja parhaiten kohdallani on toiminut vegaaniruokavalio. Mille sitten dieetin jälkeen jäinkin pysyvästi.

Vierailija
2/2 |
08.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä onnistui, kun lisäsin radikaalisti liikuntaa, vähensin kaikki herkut minimiin, aloin syödä paljon kasviksia ja marjoja (noin kilo päivässä), rasvaa vähän ja täysjyvätuotteita kohtuudella. Syön 4-5 kertaa päivässä, käyn salilla 4 kertaa viikossa, muina päivänä kevyempää palauttavaa liikuntaa kuten kävelyä. Laihduin lähes satakiloisesta lähes normaalipainoon eli noin - 25 kg. Bmi:n mukainen normaalipaino on parin kilon päässä, paljon treenaavana ja lihaksikkaan olo on nyt aika hyvä tässä painossa.

Itsellä toimi siis tämä ja liikunta on auttanut parantamaan myös ruokavaliota. Ei salitreenin jälkeen tee mieli vetää mitään paskaa vaan kunnollista ravitsevaa ruokaa. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla