Onko outoa jos 27 vuotias ei ole ikinä harrastanut seksiä?
Kommentit (10)
Vierailija kirjoitti:
Ei ole. Tai on se Suomessa, jossa suurimman osan elämä pyörii sen yhden reiän ympärillä.
Eli kakkosen
Outoa on nuo ap:n vajakkitason kysymykset.
Itse tunnen monta vielä vanhempaakin neitsyttä, etten pidä ollenkaan outona. Jokaisen seksuaalielämä on kuitenkin niin henkilökohtainen asia, ettei ylipäätään kuulu muille kuinka vähän tai paljon sitä harrastaa.
Osa harrastaa seksiä ensimmäisen kerran 13-vuotiaana, toiset 30v:nä, jotkut menevät kokemattomina hautaan asti. Itse painottaisin enemmänkin sitä miltä ihmisestä itsestään tuntuu.
Sanotaanko näin, että jos seksiä kaipaa, niin kannattaa sitä kohti suunnata. Tyytyväinen ei tekisi tätä avausta.
En tiedä. En erota kenestäkään päältäpäin kuinka monta kertaa on harrastanut seksiä tai onko mahdolliesti ollut harrastamatta. - Mutta kovin vaivaannuttavia ja raskaita ovat molemmat ääripäät sekä naisettomuuttaan ja seksin-nälkäiset rääkyvät incelit että seksikokemuksistaan julkisesti avautuvat uhoajat.
Sinkkumies
Ei ole. Mä olin neitsyt 26v. asti.
Ei ole. Tai on se Suomessa, jossa suurimman osan elämä pyörii sen yhden reiän ympärillä.