Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kummallisin juttu, joka sinulle on käynyt?

Vierailija
11.10.2024 |

Ihan yleisesti.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kattelin joskus vaimon kanssa DVD:ltä leffaa. Leffa eteni ihan normaaliin tapaan, mutta yhtäkkiä oltiin takasin kohdassa, joka oli ollut jo puoli tuntua aiemmin ja leffa jatkui siitä eteenpäin. Juoni ei katkennut tai hypännyt missään kohtaa. Katsottiin leffa heti perään uudestaan eikä vastaavaa tapahtunut. Vaimo huomasi tämän saman.

Vierailija
2/2 |
11.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tapasin netissä miehen johon vähän ihastuin. Hän kuulema asui toisella puolella maapalloa. (EI ollut kyse sotilas tms huijauksesta, mies ei vuosien juttelunkaan jälkeen pyytänyt rahaa)

Tiemme erosivat ja mies suuttui ja uhkasi minua kaikenlaisilla asioilla, hän uhkasi henkeäni ja väitti olevansa hakkeri. Tietokoneeni hajosi ja sitten tapasin junassa englantia puhuvan miehen joka kysyi olenko *nimeni* . Nimeni on hyvin harvinainen. Hän jutteli paikallisjunamatkan kanssani ja keskustelu oli uhkaava.

Oli aivan kuin joku olisi laittanut hänet perääni. Kaikenlaista muutaki outoa tapahtui.

 

Vielä 8 vuoden jälkeenkin saan sähköpostia mieheltä jonka kanssa juttelin. En vastaa hänelle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän kolme