Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

apua tarvittaisiin: pesukone kun haiskahtaa ummehtuneelta, muistelisin, etta 90 asteessa piti valilla pesta? mutta tarkemmin, laitetaanko jotain pyykkia, enta pesu- ja huuhteluaine

Vierailija
14.02.2007 |

tta? riittääkö pikapesu? sen muistan, että olisi jotain sitruunahappoa, mutta sitä ei nyt ole saatavilla vaan ilman pitäisi laittaa... kiitos jos joku auttaa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse tosin laitan sinne ikkunaliinan samalla kieppumaan (ei pesuainetta)

Vierailija
2/3 |
14.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kannattaa myös usein tyhjentää koneesta ne vedet sieltä alhaalta ja jättää kone auki sieltä ja ylhäältä jotta sisuskalut kuivuu, n. kerran viikossa. pesuaineen sekaan voi myös lorauttaa etikkaa, pyykit ja kone tuoksuu raikkaalle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tyhjänä. Meillä pesukoneen korjaaja nimenomaan suositteli, että kerran kuussa pestään tyhjä kone 90-asteen ohjelmalla. Muista irrottaa ja putsata pesuainelokero, sinne kertyy ihan kamalia jäämiä ja vedet kulkevat aina sen läpi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kuusi