Kenen puhelimissa vai missä on vika?
Minulla oli aika varattua terveydenhoitoon. Soitin edeltävänä päivänä tarkistaakseni erään asia, ja kävi ilmi, että aika olikin jo ollut tuon päivän aamuna.
Minulla on mustaa valkoisella eli hoitopaikan paperiprintti tuosta ajasta, joka olikin sitten väärä. Mitään muistutusviestiä ei tullut vaikka yleensä tulee.
Ja sitten vielä lisäksi, kun yritin soittaa lääkärille, että miten nyt tehdään, niin pääsin läpi ajanvaraukseen, josta annettiin soittoaika. Mutta lääkäri ei soittanut. Soitin seuraavalla viikolla uudelleen ja ajanvarauksesta sanottiin että lääkäri soittanut monta kertaa, enkä vaan vastaa.
Mitä tässä oikein tapahtuu. Onko vika puhelinoperaattorissa vai missä. Vai virhe matriksissa vai mitä?
Ja lisäyksenä vielä, että kuulostaa kyllä minustakin epäuskottavalta, eihän näin voi periaatteessa tapahtua.