Nk. ihmisen aiheuttama ilmastonmuutos on pelkkä vale joka perustuu vilppiin ja sensuuriin. It isnt anything else
Professor Emeritus of Physics at Princeton University, Dr. William Happer: "CO2 is actually good for the world, so people ought to be encouraged to make more of it."
https://x.com/wideawake_media/status/1836720864072491215
Myös Nasa on vääristellyt ilmastodataansa.
https://x.com/TonyClimate/status/1832373934366589065
90 years of emissions down the drain: Summer 2024 cooler than 1934 in the US. Meilläkin kesä oli nyt tasan yhtä lämmin kuin vuonna 1937 16.1 astetta. Myöhäisin hellepäivä on edelleen vuodelta 1947.
https://x.com/JunkScience/status/1833562403067293843
Nyt on itse asiassa about kylmintä 485 miljoonaan vuoteen. Pikku nousu lopussa on viime jääkausi.
https://www.washingtonpost.com/climate-environment/2024/09/19/earth-tem…
But [the scientists] who are pushing global warming are doing their damnedest to make sure that those who believe the opposite don't get heard in the public."
https://x.com/wideawake_media/status/1790364528015782140
MOT: Ilmastokatastrofi peruutettu
https://areena.yle.fi/1-50086252
"It's the opposite of what was predicted, and the opposite was regarded as a catastrophe. Okay, so the opposite of a catastrophe is goodthere's more plants and crops grow better. Okay, so what's the problem exactly?"
https://x.com/wideawake_media/status/1795372084736008683
Mikä ihme on ongelma jos ruuantuotantokin lyö ennätyksiä ja maapallo vihertyy? Meillä on vaan pelkkiä pölvästejä mediassa tekemässä kehnolaatuisia juttuja siitä miten ihmisten ei pitäisi nauttia kauniista syyssäästä ja pikkutyttöjä joita ahdistaa ilmasto. No kukakohan sitäkin ahdistusta mahtaa luoda? Ei sitä luo ne jotka sanoo, ettei ole mitään hätää.
Nojautuu pitkälti samoihin vasemmistolaisiin teemoihin kuin muukin sensuuri ja sananvapauden rajoittaminen. Ja kun sitä sananvapautta rajoitetaan niin monilla elämänaloilla esim. politiikassa niin johtopäätös lienee että kyse on niiden sananvapauden rajoittajien omista ominaisuuksista ja niillä on tietty oma taipumus sensuroida ja biiffi todellisuuden kanssa ja siksi saadaan sellasia tuloksia kuin saadaan. Voosi sana heillä olevan valheellinen jopa saatanallinen motiivi koska vain valheet tarvitsevat suojakseen sensuuria.
https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-antisocial-psychologist/202…
Asettaa itse asiassa koko naisten äänioikeuden kyseenalaiseksi ja juuri naisethan vihervasemmistoakin äänestää. Vaikka tietää vähemmän ilmastoasioistakin. Kun tätäkään asiaa ei aja taas järki ja sen tietää sitä, että juuri naiset ilmastoagendaakin kannattaa. Saattaisi itse asiassa olla mukavaa että syksylläkin on lämmin ja kaunis sää ja ettei talvellakaan jäätyisi pallit.
Siis herätkää pahvit.