Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sebu-Tv Brysselissä: Sinä maksat!

Vierailija
16.09.2024 |

 "Tuoreella europarlamentaarikolla Sebastian Tynkkysellä on Brysselissä kaksoisrooli: hän on päättäjä, mutta samalla hän pyörittää omaa perussuomalaista mediaansa.

Hän haluaa läpivalaista EU:sta kaiken. Siis ryhtyä tavallaan EU-kirjeenvaihtajaksi, jollaisia on isoilla mediataloilla. Ero on siinä, että Tynkkynen ei tee journalismia, vaan poliittista viestintää.

Tuplatehtävä vaatii aikaa, rahaa ja työvoimaa: Tynkkysellä on EU-parlamentissa neljä avustajaa, mikä on maksimimäärä avustajia Brysselissä. Lisäksi hänellä on avustajia Suomen puolella. Tavoite on, että lopulta avustajia olisi seitsemän.

Mepit saavat käyttää korkeintaan 29 557 euroa kuussa avustajien palkkaukseen ja palkkauksiin liittyviin kuluihin."

 

https://yle.fi/a/74-20111219

 

Eikö kukaan ole kertonut Sebulle, mikä on mepin tehtävä? Hakkaraisen sluibailun vielä ymmärtää, mutta tämä menee jo täysin käsittämättömäksi.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuka maksaa niiden suomalaisten avustajien palkat?

Vierailija
2/2 |
18.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Crybaby tarvitsee yhden avustajan pyyhkimään kyyneliään ja toisen vaihtamaan vaippoja. Vai kakkaako vieläkin housuihinsa? Persut ne osaa valita edustajia eu parlamenttiin. Juopon ja tyhjäpään tilalle tuollainen tyyppi. Vaikea sanoa on muutos parempaan vai huonompaan suuntaan? Uusi riman alitus kuitenkin ja siinä ps voi tehdä ja luultavasti tekee lisää uusia ennätyksiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla