Lihapiirakka munalla, 5 nakilla, pihvillä, kurkkusalaatti, ketsuppi, majoneesi ja paahdettu sipuli
Kommentit (19)
Kyllä tuosta riittää koko perheelle. Nam...
Ihanaa söisin heti. Ihmettelen vaan koska terveysintoilijat tulevat kimppuusi haukkumaan sinut alimpaan helvettiin.
Ehkä jättäisen sen pihvin pois ja pari nakkiakin riittää.
Tilaisin tuollaisen heti. Ihan perusannos snäkärillä tuollainen on. Ystäväni ja läheinen työkaverini Petterikin ottaa tuollaisen annoksen.
T: Arto
Tuohan neitihomon annos. Ehdota jotain ruokaisampaa.
Vierailija kirjoitti:
Tuohan neitihomon annos. Ehdota jotain ruokaisampaa.
Jos laitan vielä höyrymakkaran ja kaksi hodaria 4 nakilla mukaan?
Vierailija kirjoitti:
Ehkä jättäisen sen pihvin pois ja pari nakkiakin riittää.
Sama. Lihapiirakassa on jo lihaa.
Korvaisin myös itse munan juustolla.
Vierailija kirjoitti:
tänne kaksi
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Syötkö ne päällekkäin vai säästätkö osan huomiseksi?
Jättäisin nakit pois, llihapiirakka, pihvi, kananmuna ja juusto riittää + kaikki mausteet ja sipuli mielellään kunnolla pannulla paistettuna nam nam ihan parasta.
Nakit jättäisin pois tai korvaisin jollain.
Ja biffi, millainen niin riippuu siitä...
Vierailija kirjoitti:
Halkeaisin.
Halkean pelkästä mielikuvasta🥵
Söisin kyllä jos ketsuppi, majoneesi ja paahdettu sipuli jätettäisi pois. Muuten en pikku rahalla.
2 nakkia riittäis. Ja paahtosipuli pois, se närästää.
Lihis parilla nakilla +muut sörsselit riittää 😋
En kyllä jaksaisi noin isoa annosta syödä vaikka olen sairaaloisen lihava. En tajua miksi lihapiirakan väliin ylipäätään pitää laittaa lisää lihatuotteita, se lihapiirakka, muna ja juusto olisi hyvä, eikä sipulia koska mulla on ibs, se on kipu ja ripuli aika pian kun sipulia syö.
Se mitä minulla on oikeasti ikävä, on lapsuuden ja nuoruuden grilliltä ostetut hampurilaiset joissa se pulla on litistetty ja siinä menee sitten sellaiset vaot, se on mun mielestä se aito hampurilainen, ja maistuu paljon paremmalta kuin pulleat pullat joita on vaan lämmitetty.
Miehen kanssa käytiin hääpäivän iltana Kurikan Puska Jussista ostamassa hampurilaiset pippurijuustolla, ai että. Harmi kun Puska Jussia ei enää ole, siis sitä alkuperäistä.
On aika iso lihapiirakka, jos nuo kaikki on saatu sinne tungettua. En söisi.