Onko Orpo mielestäsi hyvä pääministeri?
Kommentit (12)
Kun olen katsonut tuon esiintymistä, niin näpäyttelee, pakenee toisten selän taakse eikä ehkä kykene kompromisseihin. Ei pysty antamaan periksi, vaan kuvittelee saavansa luottamusta sillä, kun esittää jämäkkää. Ja sillä juuri kukaan ei luota eikä usko silmiään mikä pelle hyörii tuolla ilmeilemässä.
Ihan ok. On se Matti Vanhasen jälkeen paras mitä on ollu.
Vähän orpo, jos vertaa "Purkka-Purraan
Suomi tarvitsee jämäkkää johtamista. Sitä edustaa hyvin mm. Orpo, Satonen ja Purra.
Kun ei tee mitään ei tee virheitäkään. Slogan joka hälle sopii.
Tunninjunapakotuksesta piiiiitkä miinus. Jos edellinen vihervassaridemuhallitus ei olis elänyt kuin pellossa, säästöjä ja tehostamisia ei tarvittaisi niin paljoa, mutta jonkun ne sotkut on siivottava. Saisi kuitenkin olla niinistömäisen napakka.
Uskomattoman uppiniskainen, mikään järkipuhe ei tehoa, aina vain papukaijavastauksia
Hassua, miten itsenäisen ja demokraattisen Suomen tasavallan kohtalonhetki ei ollutkaan korona tai Venäjä tai edes Nokian tuho, vaan Petterin pääseminen valtaan.
-winner-
Saisi puolestani painua helvettiin. Oksettava ihminen, todella huono ja kertakaikkiaan lapsellinen työssään. Ei sovi mitenkään mihinkään julkiseen työhön, epäuskottava.