Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uusiin ihmisiin tutustuminen oikeassa elämässä

Vierailija
26.08.2024 |

Sinkkuunnuin tässä reilu vuosi sitten, en ole mennyt mihinkään sovelluksiin enkä haluakaan.

Olen huomannut tässä lähiaikoina että miehet hymyilee ja saattaa muutaman sanan vaihtaakin, esim. junassa tai kauppakeskuksen hississä, kuntosalilla ja se on piristänyt päivää ja tuntunut kivalta.

Itse en alunperin ole ottanut mitään kontaktia vaan näissä tilanteissa se hymyily on sitten johtanut tuijotteluun tai lyhyeen keskusteluun.

En vaan yhtään tiedä miten käytännössä näitä tilanteita voisi edistää tutustumisen suuntaan?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
26.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei ne mitään vakavaa hae joten ei kannata edes tutustua :/

Vierailija
2/4 |
26.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

No ei ne mitään vakavaa hae joten ei kannata edes tutustua :/

No mutta jos nyt lähdetään siitä oletuksesta että olisi kiva päästä edes sosiaalisessa mielessä vähän eteenpäin näistä tilanteista. Olisi myös kiva kuulla miesten mielipide asiasta. Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäkin olen yrittänyt näin aluksi etsiä juttuseuraa miehistä mutta jäänyt yritykseksi kun miehet tuntuvat ennemmin etsivän  v*ttuseuraa. 

Tosin olen jo eläkkeellä ja aivan tavallisen näköinen leskirouva  vain mutta silti näinkö ala-arvoiseksi kaikki kanssakäyminen on mennyt 

Vierailija
4/4 |
26.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sano miehelle että lähtisikö se kahville. Minä sanoin salilla miehelle että lähtisikö se kahville. Olin nähnyt miestä salilla jo puoli vuotta ja käytiin siis samaan aikaan aamuisin siellä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme kolme