Seksuaalinen uuden asian rajan yli meneminen?
Onko kellään kokemuksia siitä kun olette tehneet jotain en minä ainakaan ikinä -osaston juttuja ekan kerran?
Miltä tuo rajan yli meneminen tuntui jälkikäteen?
Mikä sai sinut tekemään sen?
Kommentit (13)
Naisen takakonttia kieltäydyin kielellä operoimasta putkään. Mutta tänä vuonna sekin rajoite lensi romukoppaan. Mukavaa on kunhan tunnelma on oikea.
Suostuin alistusleikkeihin. Pitkään kirjoiteltiin netti deitin kanssa ja hän yllytti leikkiin. Eli ei ollut ennemmin mitään kokemusta, eikä mielenkiintoa aiheeseen ollut tippaakaa, ennemmin ällötys. Lopulta tämä kuitenkin toteutettiin vuokratulla mökillä viikonlopun mittainen "seksi orja" ja isäntä sessio. Hankittiin sadoilla euroilla välineistöä ja minulle asusteita.
Vietin sitten viikonlopun seksi hepeneissä, välillä kahlittuna, alistettuna ja seksitoiveita toteuttaen. Huikea kokemus kaikenkaikkiaan vaikka välillä olikin vähän "ankeaa" viettää aikaa esim. tuoliin sidottuna, kaulapanta kaulassa ja pallo suussa. Tämä kuitenkin palkittiin nainnilla tai "pakko" vibrauksella 😊
^Tismalleen sama juttu, tosin olen mies, ja sen jälkeen onkin monta rajaa rikottu. Leikkien aloittamisen jälkeen olen oppinut tykkäämään kaikenlaisesta alistamisesta ja nöyryyttämisestä, alkaen perusjutuista kuten piiskaamisesta aina kasvoille ja suuhun pissaamiseen.
Edellisessä suhteessa harrastettiin swinger-juttuja, ja siellä kokeilin mm. miesten välistä seksiä, joka tosin ei ollut erityisemmin mun juttuni.
Seksissä rajat on tehty rikottaviksi, kunhan tietysti pysytään laillisuuden rajoissa.
Tuhosin oman ja läheisteni elämän. Seksuaaliterapeutit usuttivat rikkomaan rajojani. Alistuin miellyttämään polyamorista hyväksikäyttäjää sen seurauksena. Hän valehteli ja pakotti tekemään asioita, joita en aidosti olisi halunnut tehdä. Olen vuosia yrittänyt päästä traumojeni kanssa sinuiksi, siinä onnistumatta. Mikään apukeino ei tunnu auttavan.
Opin sentään sen etten kelpaa kenellekään ja sen että polyamoriaa en missään tapauksessa elämääni enää ikinä halua.
Kokemukseni pohjalta sanon ettei seksuaaliterapeutteihin kannata ikinä luottaa, eikä polyihin. Pitäkää aidosti omat rajanne ja opetelkaa olemaan yksin. Ei kannata uskoa tämänkään palstan hehkutuksia erilaisista seksikokeiluista. Traumojen kanssa selviäminen on yhtä hel-vettiä ja olen ymmärtänyt etten todennäköisesti ikinä selviä näistä enää normaaliin elämään.
Sääntö numero yksi on, että et koskaan päästä ketään ylittämään rajojasi.
Vierailija kirjoitti:
Sääntö numero yksi on, että et koskaan päästä ketään ylittämään rajojasi.
Vielä ennen ykköstä kannattaa tehdä omat rajansa selväksi itselle ja rakentaa itsetunto sellaiseksi että uskaltaa ja osaa pitää niistä kiinni.
Minulla on periaate, että pari kertaa villimpiäkin temppuja pitää kokeilla (ei kuitenkaan esim. pissa- ja kakkaleikkejä). Jos en pidä, en tee sen jälkeen ainakaan heti. Esim BDSM ei napannut. Seuraavaksi kiinnostaisi DP, mutta hyväksyttävien kahden miehen kerääminen ei ole helppoa. Ei mitään baarijuttuja. Vinkkejä?
Mies ohjasi minut istumaan kasvoilleen ja nuoli. Se oli ollut minulle sellasta mitä en olisi ikinä kuvitellut kehtaavani tehdä. Mutta se tapahtui jotenkin luonnollisesti, mies tuntui nauttivan siitä, ja ehkä sen takia pystyin nauttimaan siitä niin paljon, että sain yllättäen orgasmin.
Vierailija kirjoitti:
Mies ohjasi minut istumaan kasvoilleen ja nuoli. Se oli ollut minulle sellasta mitä en olisi ikinä kuvitellut kehtaavani tehdä. Mutta se tapahtui jotenkin luonnollisesti, mies tuntui nauttivan siitä, ja ehkä sen takia pystyin nauttimaan siitä niin paljon, että sain yllättäen orgasmin.
Meilä mies tahtoi että kusen tuossa asennossa suuhunsa. Tein sen. En olisi sitä ennen uskonut joskus pissaavani jonkun suuhun.
Näin 45v vuotiaana naisena rakastelu toisen naisen kanssa oli itselleni uskomaton tapahtuma. En olisi vielä vuosi sitten uskonut sen tapahtuvan, vaikka vähän siitä olin joskus haaveillut. Naisen kanssa koskettelu ja kaikki on niin erilaista ja toinen osapuoli on pehmeämpi ja hellempi. En juuri koskaan saa orgasmia yhdynnässä, niin en sitä niin kaipaakaan, vaan toisen osapuolen taitavia sormia ja kieltä. Ehkä vielä jonain päivänä uskallan suhteeseen naisen kanssa.
Kolme asiaa, mitkä olivat EHDOTON no no minulle, mutta mitä ensikoilun jälkeen olen tehnyt useasti tai nykyään melkein aina.
1. Peppuseksi: Aiemmin ajattelin etten ikinä antaisi kenenkään tunkea mitään takapuoleeni. Kerran kun sitten pikku hiprakassa erään miehen luona pengoimme hänen "lelulaatikostaan" jotain vibraattoria, niin huomasin siellä metallisen anustapin. Kysyin että hänkö tuota käyttää, niin hän nappasi sen käteensä ja sanoi että se on sinua varten ensi yöksi. En siinä kiimassa nyt sitten viitsinyt kieltää asiaa ja niinpä sitten kesken kiihkeimmän nainti session tunsin, kun tuo tappi työntyi sisääni ja samalla sain melkoisen orgasmin. Ei tuntunut pahalta ollenkaan, vaan päinvastoin erittäin kiihottavalta, joten nykyään minulla itselläni on muutama tuollainen 😊
2. Latex asusteet: Ajattelin ennen etten ikinä suostuisi pukeutumaan mihinkään sukelluspukuun seksiä varten. Sitten erään seurustelukumppanini kanssa sovittiin että kumpikin tilaa toiselle itseään miellyttävät "seksi asusteet". Minä siis miehelle ja hän minulle. Kauhistus oli suuri kun paketistani löytyi lateksinen kokovartalo catsuit. No en raaskinut dissata miehen todella kallista hankintaa, joten liukuvoiteen ja miehen avustuksella pukeuduin kiiltävään "kumipukuun", josta rinnat pullottivat avoimena (rintojen kohdalla aukot) ja haarovälissä oli halkio, niin ettei pukua tarvinnut alkaa riisumaan naintia varten. Kun sitten katsoin itseäni peilistä tuo asu päällä niin edessäni näkyi oikein kunnon "kissanainen". Tuo asu on edelleen käytössä, mutta harvemmin, koska sen pukeminen on niin työlästä.
3. Sidontaleikit: Minulla on ahtaanpaikan kammo ja en esim. pysty nukkumaan makuupussissa ollenkaan. Ajattelin että joudun paniikkiin jos käteni tai jalkani kiinnitettäisiin johonkin. Seurustelukumppanini pitkän kinuamisen jälkeen suostuin kokeilemaan ensin sitä että käteni kiinnitettiin tuolin käsinojiin, ja myöhemmin jalkani tuolin jalkoihin, jonka jälkeen sain pitkän vibrauksen lukuisten orgasmien saattelemana. Tuosta jäi niin hyvä fiilis ja mitään paniikkia ei tullut että nykyään oikein toivon että minut kiinnitetään käsistä ja jaloista "kiusattavaksi" ja naitavaksi. Erityisesti kiihotun kun minut kiinnitetään pöytään tai rahiin takaapäin naitavaksi.
Kun nuorena avioparina uskaltauduimme mieheni kanssa yhteisrakasteluun mieheni kouluaikaisen ystävän kanssa. Se oli siihen aikaan kiherryttävän sopimaton hys hys -juttu, jossa hyvää tarkoittavana ajatuksenamme oli avata tällä tavalla, ikään kuin shokkihoitona, joitakin mahdollisia eroottisten estojen lukkoja. Ehkä jotain sellaista tapahtui. Miehet olivat leikkisiä, intohimoisia, ja minäkin tosiaan, tunsin olevani ja ehkä hieman lisää jopa opin olemaan nainen.
Olen ottanut loppuun asti suihin ja kasvoille. Aika oli otollinen ja hetki oikea. Kivalta tuntui.
Etenkin viimeksi mainittu oli järisyttävä kokemus. Melkein tulin itsekin.
Nyt uudelta mieheltä otin ekaa kertaa suihin, koska se oli fantasiani. Molemmat nautti täysillä.